Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Relé témában kérdeznélek?...

Levente2 kérdése:

Relé témában kérdeznélek? Riasztó szirénához háromlépcsős, három pólusu 12v-os (dc, max 700 mA) impulzus relét keresek ami lépésenként additíven kapcsolja a pólusokat.

Figyelt kérdés

1. impulzus - 1. pólus (villogó) 2. impulzus - 1. + 2. pólus (villogó+buzzer) 3. impulzus - 1. + 3. pólus (villogó+sziréna) A lépések késleltetése 30 s, a harmadik lépés után nem kezdi elülről, hanem a 3. lépés ismétlődik.Nos lehet ez túl sok egy relének, esetleg 2 relé meg tudná oldani a feladatot.

Környékemen nem sok személy lakik akik riasztás esetén segíteni tudnának, akik meg vannak azokat nem szeretném (egy véletlen riasztással)zavarni igy fokozatossá tenném a riasztást elsősorban a behatolókkal tudatnám, hogy nem maradtak észrevétlenek.

Ha tudtok erre megoldást érdeklődve várom válaszotok!



#riasztó #relé #többfokozatu impulzus relé
2017. márc. 1. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a legkönnyebben 3 relével tudod megoldani. Egy te relenek legtöbbet 2 állása van.
2017. márc. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Muszály impulzusra indulniuk?

2 db késleltetett relé megoldja az egészet.

2017. márc. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A riasztó típusa: SR-01 Akkumulátoros kültéri hang és fényjelző. Elképzelésemben valahogy igy áll össze a dolog: első impulzus hatására bekapcsolja a villogót a relé, 30s-után kikapcsol. Második impulzus után kellene a relé B állásba kerülnie és kapcsolná a villogót és a buzzert, 30s-után kikapcsol. Harmadik impulzus hatására kapcsolna a C állásba és működne a villogó és a sziréna. További impulzusok hatására a C állás lenne aktív. Itt kellene egy fél órás késleltetés miután a relé alapállásba kerülne.

Te hogyan gondoltad?

2017. márc. 2. 02:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Ehhez nem csak relé kell, hanem egy mikrovezérlős panel, három relé kimenettel.

Azért PIC, mert egyszerűbb azzal, mint logikai áramkörökkel és késleltetőkkel összelegózni, amit szeretnél.

2017. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így már más, azt hittem építeni akarod és nem átalakítani a meglévőt.

Valóban egy kontroller lesz a megoldás.

[link]

2017. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na, igen. Sejtettem, hogy nem olyan egyszerü a dolog. :)
2017. márc. 2. 17:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Valaki vállalkozó, aki építene egy ilyen vezérlőt??
2017. márc. 4. 06:14
 8/10 anonim ***** válasza:
A megépítés nokedli, programot is kell rá írni mert magától nem működik.
2017. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem kicsit utánaolvas a neten, azt megcsinálja..


de a fokozatos megoldás eleve rossz mert ennyi idő alatt PONTOSAN kiütik a riasztót..


Itthon szoktam akksit cserélni benne, ha nem tudom a kódot de ki akarom a kültérit ütni 15 másodperc elég, de azért olyan sok mert lassan mozgok a létrán mert tériszonyos vagyok :) én olyan 7-8 másodpercre tippelnék, namost ezzel a késleltetéssel...

persze a tamperre lehet tenni hogy akkor azonnal vijjogás,

de akkor meg a beltérire marad ideje.

Ugye dsc esetén beltéri kinyit, zone 1 pgm 1 csati összeérint, betörő kollega, lekapcsolja az áramot 3 másodpercre (akksi legyen lehuzva), majd vissza :)


azt még ha akrja utána be is riaszthat hogy kipakolta a lakást, és megszivatja a tulajt hogy átüti a kódot mert teljesen kireseteli a rendszert, a gyári kódok lesznek, azt csinál vele amit akar :)

erre azért adni 30+30 másodpercet...


SZóval szerintem, nem biztos hogy ez a késleltetés a helyes megoldás..

2017. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A tényleges riasztás azonnal megy a távfelügyeletre, sms, + a PGM, a kültéri sziréna meg villogó az jó a kezdő behatolók ellen, talán elbátortalanítja. Másrészről meg jelzi a kiérkező rendészeknek (rendőrség, mentők, tűzoltók), hogy hol van a baj - de az már három percen túl van.
2017. márc. 4. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!