Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért vibrál a led szalag?

Miért vibrál a led szalag?

Figyelt kérdés

Én raktam össze, dimmelhető led szalag.

A legkisebb fényerőn jól működik.

Utána elkezd brutálisan vibrálni, kb 40% fényerőig.

Utána megint tökéletes.


2020. febr. 16. 18:44
1 2
 1/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A dimmer PWM-szaggatás elvén működik, talán a tápegység szabályzókörét megzavarja az impulzusterhelés, mert túl kicsi a kimeneti pufferkapacitás.

Max. fényerőn direktbe kapcsol (nincs szaggatás), kis fényerőn pedig rövid impulzusok vannak, ami kevéssé terhel.

Gondolom, 12 V-os táp, a kimenetre kellene kötni valami kondenzátort, 1000 μF körül. Tehát a tápegység és a dimmer közé.

Nyilvánvalóan ez így látatlanban csak tipp, nem biztos, hogy segít, de ilyenkor próbálkozni kell.

2020. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudnál linkelni ilyen kondenzátort, hogy milyet kéne kipróbálni? Vendéglátós vagyok, abszolút nem értek hozzá, csak úgy barkácsolgatok néha.

2020. febr. 16. 20:18
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy egyesével kérdezek, még annyi, abban tudnál segíteni, hogy hogy kell bekötni?


Sorosan jó, úgy, hogy a negatív ágra kötöm?

2020. febr. 17. 03:46
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A dolog ott kezdődik, amire próbáltam is utalni a sorok között, hogy lehet gyenge, illetve gyenge minőségű a tápegység, azaz ha van másik példány, komplett cserét is ki lehetne próbálni éppen.

Ugyanakkor megérhet egy próbát a kondenzátoros teszt is, amit egyszerűen a 12 V tápra kell kötni párhuzamosan, polaritáshelyesen.

2020. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Szerintem egyelőre kipróbálom ezt a kondenzátoros dolgot.

Csak az az 1 aggodalmam van, hogy ha rögtön a táp után bekötöm párhuzamosan, akkor nem csinálok rövidzárlatot?

2020. febr. 17. 11:41
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ilyen kondenzátorok vannak a tápegységben is, csak kisebb kapacitású, mivel a kapcsolófrekvencia elsimítására nem is kell nagyobb.

Viszont a dimmer alacsonyabb frekvencián szaggatja az áramot, amihez nagyobb szűrőkapacitás illene.

A kondenzátor nem vezeti az egyenáramot.

2020. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha kell egy jó recept, szólj! :)

Összeraktam, tökéletes, szóval jövök egyel! :)

2020. febr. 17. 17:01
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Csak remélni tudom, hogy nem törölted a kérdést, és rátalálsz az újabb problémámra, és tudsz tanácsot adni.


Szóval...

Eddig tartott a led. Teljesen megkergült. Magától bekapcsol, kikapcsolt, meghalt a dimmer, amikor világít a led brutálisan vibrál, szóval minden baja van.


1,9 méter, méterenként elvileg 19 watt, tehát nagyjából 36 watt a ledcsík. Ehhez van 60 wattos műanyag házas gagyibb fajta táp.


Sajnos más fajta tápból itthon csak ugyanez a műanyagházas 80 wattos van.

Kipróbáltam azzal, szépen megy, még kondenzátor nélkül is.


Létezik, hogy 80 watt kéne 36 watthoz? Milyen tápot kéne vennem? Mert ezek szerint az (is ) rossz. Iparit?

Vagy dimmer (távirányítós egység) miatt kell nagyobb táp?

2020. márc. 1. 17:32
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezek szerint a dimmer impulzusait nem tolerálja, de az is lehet, hogy egy jófajta tápegységből nem kellene túlméretezett példány.

Csak ilyen tápokat azért nem fogok tudni ajánlani, mert egyébként nem használok ilyen LED-tápokat, nincs róla tapasztalatom.

2020. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
De azt talán nem kell mondani, hogy a túlméretezés nem árt, attól még nem fog többet fogyasztani. Viszont tartósabb lesz a tápegység.
2020. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!