Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lítium ionos aksival rendelkez...

Lítium ionos aksival rendelkező csavarbehajtó kijelzi ha az aksi részegységei, a kisülés folyamán, a kritikus 2,6 V-ot elérik?

Figyelt kérdés
Ugyanis az eBay-os tájékoztatások szerint, 2,6 V alatt, már roncsolódik az akkumulátor. Ezt a határt a kókadt működésből kellene észre venni, vagy van valamiféle objektívabb jelzés?

2020. febr. 16. 23:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"könnyen hozzá lehet forrasztani elvezetéseket?"

nem volna baj ha nem hevítenéd túl őket! csak óvatosan!!


nem a legfrissebb cikk, de érdemes átböngészni: [link]


"előzetes elvezetés"

forrfül néven keresgélj

2020. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Lehet forrasztani, de nagyteljesítményű pákával, nagyon gyorsan ajánlatos dolgozni, hogy a cellának ne legyen ideje különösebben átvenni a hőt.

Állítólag volt már olyan, aki addig tetvészkedett, míg a pozitív végébe épített hőkioldó megszakított, így az akkut kivégezte.

A felületet ajánlatos felcsiszolni és gyantával is támogatni a forrasztást.

Akinek van 75 W-os cseh pillanatpákája, arra egy rövidített hegyet kell kreálni, amitől a páka nem megy tönkre, viszont sokkal gyorsabban melegít, így erre a célra is alkalmas, kellő rutin birtokában.

2020. febr. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ez a " [link] " nyom sokat ígérő, de akárhányszor behívtam, bejött, 10-ig számoltam, aztán eltűnt. De egészébe véve hasznos volt, mert a nyomon elindulva, találtam témába vágó, profi kritikákat, infókat.


Ami a forrasztást illeti, csak 50W-osom van, de majd igyekszem, és óvatos leszek.

2020. febr. 18. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!