Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám beállítani a...

DDavid003 kérdése:

Hogyan tudnám beállítani a gitáromat?

Figyelt kérdés

Van egy Arial 714 std gitárom párnapja vettem rá 10-46-os

húrokat. Gyárilag nem tudom milyne volt rajta szerintem 9-es. Amaikor felraktam nem volt vele semmi god de másnap a húrláb elkezdett rezonálni ahogy pengettem. valahogy orvosoltam minden csavart kiporóbáltam hogy mit csinál előrébb-hátrább álítottam a hátulján is meghúztam a csavarokat amik a rugókat tartják mert úgy gondoltam, hogy nem fogja elég stabilan, ezek után már rendesen működött. Ma viszont észrevettem hogy az 'A' húr még mindíg 'zörög' ha nagyon erősen pengetem. Mit tudnék ez ellen tenni? Elrontahatom ezzel a gitárt? Elhajolhat a nyak? Esetleg el tudná valaki mondani hogy hogyankell egy gitárt helyesen beállítani? Ui.: Szeretem a problémákat sajátkezűleg orvosloni, és tudni hogy mi hogyan működik, nem a karok arra pénzt áldonzi hogy elvigyem megcsináltatni,pedíg lehet hogy ezt kéne. A válaszokat előre is köszönöm.



2020. febr. 17. 17:28
 1/8 A kérdező kommentje:
A helyesírást kérlek ne nézzétek nagyon siettem. :D
2020. febr. 17. 17:30
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én gázkészüléket szerettem volna magam javítani, hogy ne kerüljön százezrekbe. Sajnos ez is olyan, mint a szívműtét. Megcsinálhatod magadnak, de valószínűleg belehalsz.
2020. febr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt a két cikket ajánlom, egész jól össze van bennük foglalva: [link]

[link]

2020. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként érdemes az ilyet otthon megcsinálni. Te benne nem igazán sérülhetsz, és a gitárt is nehéz "elrontani", főleg úgy hogy az ne legyen könnyen orvosolható
2020. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt szeretném még tudni, hogy ha a húrok nem érnek bele egyik bundba se a mikor le fogok valamit, akkor mégis mitöl rezeg?

2020. febr. 19. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy megpengeted "kileng" amit te lehet nem is látsz, és így nekicsapódik a bundnak
2020. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De az a hang a húrlábból jön, és nem olyan fémes hangja van, mint amikor a bundba bele ér.
2020. febr. 20. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!