Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tényleg nem fogyaszt áramot a...

Tényleg nem fogyaszt áramot a konnektorba hagyott töltő?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm a konnektorba hagyja mindig a töltöket..

?



#töltő #fogyaszt #konnektorba hagyott #nem fogyaszt
2020. febr. 29. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Most kíváncsiságból megmértem, és rádugott telefon nélkül 0,0 W-ot írt ki a mérő, tényleg nem fogyaszt.
2020. febr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Nem fogyaszt áramot, de hamar tönkre megy a töltő, mivel folyamatosan feszültség alatt van. Attól függetlenül hogy akkor épp nem fogyaszt, magában a töltőfejben van áram, és ha azt bedugva hagyod akkor hamar elromlik. :)
2020. febr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Már miért menne attól tönkre, hogy van benne áram? A tévét, a számítógépet sem húzod ki mikor nem használod, mégsem megy tönkre a tápegysége, és azok ráadásul még fogyasztanak is standby módban.
2020. febr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Dehogynem fogyaszt, csak nagyon minimálisan. De ez csak egy töltő, amiből háztartásonként több is van, így az egész emberiségre nézve már nem kevés. Továbbá ezek a töltők tüzet is okozhatnak.
2020. febr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

Laikus tévhit a fogyasztás és az elfáradás is. Ez legfeljebb azokra a dugasztápokra érvényes, amelyik arról ismerhető fel, hogy terhelés nélkül is melegedett valamennyire.

Most már olyan konstrukciók vannak (a primer meghajtó IC-n múlik lényegileg), ami terhelés nélkül gyakorlatilag olyan, mintha ott sem lenne. Szinte nem folynak áramok, vagy ami folyik, az annyira jelentéktelen, hogy a poén kedvéért nevezhetném az elektronika "bioáramainak" is.

Tudom, vannak laikus tévképzetek, amikor azt hiszik, hogy a kondenzátorokon fennálló feszültségek valamiféle kártékony hatással járnak, ők csak egyet felejtenek el: kondenzátorokat nem a sima DC nyírja ki, hanem az impulzusterhelés, amitől áram folyik a kondenzátoron és melegedni kezd.

Sima DC-től nem folyik rajta áram, még jót is tesz neki a formázófeszültség.

Olcsó kacatok persze elpukkanhatnak. Márkás, gyári adapterek miatt felesleges aggódni, noha mint mindenben, itt is lehet hibaszázalék, de nem tűzveszélyre gondolok.

2020. febr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szirty ***** válasza:
16%

"Már miért menne attól tönkre, hogy van benne áram?"


Az elhasználódás nevű jelenség ilyenkor is hat rá, mivel működik. Ráadásul a túlfeszültség is agyonverheti. Nagy esélye ennek nincs, de a nullánál jóval nagyobb. Főleg viharos időben.

Szerintem amit nem használunk azt áramtalanítsuk.


"A tévét, a számítógépet sem húzod ki mikor nem használod"


De. :)

2020. febr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Maga a töltő önmagában nem tétel. De egyszer megmértem és kiszámoltam, csak azok a cuccok, ami éppen nincs használva, nincs bekapcsolva, csak készenlétben van, havi 700 forint körüli költséget generálnak a házamban. Ebben benne van minden.
2020. febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsi lennék ki a bánat húzogatja ki a PC meg a TV

csatlakozókat,ha este kikapcsolta őket.

2020. febr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as, például én. Igaz csak akkor, ha vihar várható. Családi házas környék, légvezetékekkel. Ha aznap vihar várható, akkor reggel mielőtt elindulunk, kihúzok mindent, egyedül a hűtőt hagyom bedugva, továbbá az internet modem. Még a kábeltv koax kábeleket is kihúzom a tévéből + a lan kábeleket is kihúzom. Nekem ennyit megér, sokkal kevesebb idő mint szakvéleményekért rohangálni, majd a biztosítóhoz járkálni. A túlfeszültség védő elosztó pedig ha elég közel csap le a villám, akkor szinte semmit se ér, hamis biztonságérzetet ad. A mobiltöltőket pedig mindig kihúzom, ha nincs használatban, mert idegesít a cicergő/sípoló hangja.
2020. febr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:

"Kiváncsi lennék ki a bánat húzogatja ki a PC meg a TV

csatlakozókat,ha este kikapcsolta őket."


Van egy fantasztikus megoldás a dologra, úgy hívják hogy kapcsolós elosztó.

Nekem ilyenbe van bedugva PC, switch, monitor, asztali lámpa stb.

Amikor nem használom ezeket, kikapcsolom az elosztót. :)

2020. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!