Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tényleg nem fogyaszt áramot a...

Tényleg nem fogyaszt áramot a konnektorba hagyott töltő?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm a konnektorba hagyja mindig a töltöket..

?



#töltő #fogyaszt #konnektorba hagyott #nem fogyaszt
2020. febr. 29. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#8 Nekem volt egy haverom aki mindig kihúzott mindent a konnektorból ha már nem használta. Sőt az asztali számítógèpèt is mindig kikapcsolta ès kihúzta a konektorból ha 10 percnèl hosszabb ideig nem kellett neki.


Èn akkor szoktam csak kihúzgálni ha vihar jön vagy olyan helyre megyek el itthonról ahonnan nem tudok pár perc alatt hazajutni ha szüksèges. Illetve az 5.1-es hangfalamat szoktam èjszakára áramtalanítani mert igaz halkan de hallok belőle búgást ( a családban csak èn hallom ezeket a zajokat ).

2020. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Amúgy amit nem használok rendszeresen naponta azt ènis kihúzom mert "minek legyen bedugva ha nem kell" de a telefontöltőt meg a tv-t számítógèpet èn sem szoktam kihúzni, áramtalanítani csak ha vihar jön vagy mint írtam az előző válaszban ha nem tudok azonnal hazajönni.
2020. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

# 11

Vannak ilyen kényszeresek, magam is láttam olyat, amikor a képcsöves monitort a hálózati kapcsolóval folyton kapcsolgatta. Ahogy felállt, rögtön nyomta ki, utána be, akár félpercenként is.

Sok laikus nem hajlandó elfogadni a szakemberek tanácsát sem.

Villámlás meg más téma, arra nem árt odafigyelni.

Sokan azt sem tudják, hogy a mai TV-k készenléti áramfelvétele is már jelentéktelen.

Régen sem maga a tápegység elsősorban, hanem a képcsövesek demagnetizáló áramkörének volt egy bizonyos áramfelvétele, az is csak a kisebbeknél.

Nagyobbaknál egy relé kapcsolta be, csak rövid időre, a készülék minden indításakor, kattanó hang kíséretében.

Legjobb, amikor sokan még mindig abban a tudatban élnek, amikor 20 éve voltak telefonok trafós dugasztápjai és elterjedt a köztudatban, hogy az a sok trafó a világon sokat fogyaszt összesen, ami igaz is. De azt bárki érzékelhette a trafó állandó melegedéséből is, hogy ott energia távozik.

Ilyen dolgokat azután nem lehet kiverni az emberek fejéből, hogy ma már más világ van, más technika.

2020. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szirty ***** válasza:

Ne keverjük a kényszerképzeteket az észszerűséggel!

Nem ugyanaz a kettő.

2020. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!