Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Panellakásba költöztem, a...

Panellakásba költöztem, a szobámban pedig nincs földelve a konnektor. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés

Másik szobában van földelt konnektor, esetleg jobb lenne az, ha onnan hosszabbítót alkalmaznék és azt használnám a szobámban emez helyett?

Köszi



2020. márc. 1. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit dugsz bele.

Ha csak kettős szigetelésű fogyasztókat, akkor teljesen felesleges.

2020. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg megnézheted, hogy a kábel oda van-e vezetve, csak éppen maga az aljzat ami nem földet, ilyenkor ki tudod cserélni. (Láttam már ilyet is)


Vagy átvezetsz egy földelt hosszabbítót és amit földelni kell, arról működteted.


Kettős szigetelés stb esetén nem kell földelni (azokat pedig a dugvilláról is felismered, pl asztali lámpa, stb.

2020. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Panellakásba költöztem, a szobámban pedig nincs földelve a konnektor. Ez baj lehet?"

Ettől kevesebbért is szerepeltek már a napilapok utolsó előtti oldalán a gyászhírekben.

Ha biztonságra vágysz, akkor a 60 éves szerelést ideje felújítani.

A védővezetős érintésvédelem annak idején még nem volt elterjedt, amikor ezeket a lakásokat építették. A fürdőbe meg a konyhába tettek csak a ma is használatos védőérintkezős csatlakozókat. Mára már mindenhol kötelező. Ahogyan az áramvédő kapcsoló is.

2020. márc. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak két dolgot szoktam konnektorban használni: mobil töltő, laptop töltő
2020. márc. 2. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:

"Csak két dolgot szoktam konnektorban használni: mobil töltő, laptop töltő"

Az azért borítékolható volt, hogy nem azért érdeklődsz,mert a vezetékeket szoktad nyalogatni.

Aha, a videón is éppen mobiloznak, meg gépeznek.

Lássuk mi történhet, ami akár veled is:

https://www.youtube.com/watch?v=K5C8jmbJHWU

2020. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

E kettőből a laptop töltő a lehet csak problematikus, mert azok egy része igényli a védővezetőt.

Nem véletlenül nem volt kötelező anno a melegpadlós helyiségekben védővezető, mivel ilyenekben a halálos baleset esélye jóval kisebb (na meg az alkalmazott készülékek jellege is más). Azért a panellakások történelme ezt a gondolatot elég jól alá is támasztja.

Ezzel együtt is a nyolcvanasok vége óta felújításkor kötelező a védővezető kiépítése mindenhová, ahol esélyes lehet ilyent igénylő készülékek használata.

Átmenetileg egy 10 vagy 30 mA névleges hibaáramú áram-védőkapcsoló felszerelése az elosztótáblára növeli a biztonságot, és később úgyis kellene, az említett felújításhoz.

2020. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!