Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol érdemes személyes adatokat...

Hol érdemes személyes adatokat (képeket, videókat) tárolni? Külső winchesteren, pendrive-on, internetes adattárolóban?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb ár/tárterület aránnyal a merevlemez rendelkezik. Még akkor is, ha több példányban tárolod (ami igen lényeges, a mellett hogy nem ugyanazon fizikai helyen - szobában, épületben - vannak ezek a meghajtók, és hogy időnként ellenőrzöd ezen meghajtók épségét) az állományokat.


A pendrive (SSD, optikai adattároló) se nem olcsóbb, se nem hosszabb élettartamúbb.


Felhőtárhelyen csak titkosítás mellett javasolt tárolni bármit (a multinacionális gigavállalatok - Google, Microsoft, Apple - ugyanis simán kutakodnak az adataidközött) - és nem csak egy szolgáltatónál (mert bármelyik szolgáltatónál beüthet a krach, megszüntetheti a fiókodat akármilyen indokra hivatkozva).

2020. márc. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külső HDD, nagyobb adatmennyiséghez ez a legolcsóbb. De mivel a digitális adat folyamatosan a halál fasszzán billeg, több példányra van szükség, hogy legyen valami adatbiztonság. Amikor karbantartod a másolatokat, bedugod, elvégzed a frissítést, megnézetheted Hdsentinellel és kihúzod amíg nem lesz rá szükség ismét. A felhőtárhelynél érdemes még azt is szem előtt tartani, hogy akár ingyenes, akár fizetős, nem te rendelkezel felette.
2020. márc. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A külső hdd-m összeomlott crc hibát nelez a felhő szolgáltatás megszünt, a pentdrive meg elavult és 8x cseréltem burkolatot 2x usb portot rajta. 12 éves immár de működik. Multhéten 2tb adatom veszett el! Döntsd el melyikkel akarsz pórul járni.
2020. márc. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerre külső HDD-n és felhőben (de rendkívül erősen titkosítva) és olyan felhőben, amely nagy szolgáltató tulajdona, amit felhőről írtak, azzal kapcsolatban maximálisan egyetértek. Bármi történik a szolgáltatással, vagy akárcsak egy pillanatra is megy el a net, onnantól kezdve a távoli tartalmak "megszűntek számodra létezni" amíg ismét lesz net...
2020. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve ha leállítják a szolgáltatást akkor is búcsú az ott tárolt tartalmaktól - amennyiben nincs lehetőség mentésre
2020. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
gyanus vagy nekem, hogy te is bekukucskáltál a felhőmbe, mert farsangkor halálnak öltöztem s megdugtam egy angyalt, igy az a halál faszán billegett egy darabig. nem innen vetted ezt a szöveget?
2020. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hogy válaszoljak is, legalább 3 de inkább 5 helyen s ezek legalább 3 féle modon legyenek. és földrajzilag ami nálad van, tehát nem felhő legalább 2 helyen legyen.
2020. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!