Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért van az, hogy a pendrive-...

Miért van az, hogy a pendrive-omon titkosított mappa igaz, hogy a mi gépünkön nem, viszont más gépén látható? (lent érthetőbben)

Figyelt kérdés

Tehát néha szoktam vinni máshova a pendrive-omat, amire biztonságból rámentettem a személyes dolgokat. Persze nem szeretem, hogyha más is látja, hogy van rajta egy mappa tele több tucat mappával, úgyhogy úgy gondoltam, titkosítom (mármint, hogy ne jelenjen meg, amikor megnyitom a pendrive mappáját). Itthon kipróbáltam az én laptopomon meg a tesómén, és tényleg nem jelent meg a mappám, csak ugye annyit láttam, hogy az 7,25GB-ből már csak 2GB szabad. Viszont ma használnom kellett barátnőm gépében meg a tanárom lapijában is, és mindekettőben mutatta a mappát, amit itthon nem.


Ez mitől van? És hogyan védhetem jobban rajta a cuccaimat?

(léci azt ne írjátok, hogy legyen két külön pendrive-om)

Bocsánat, ha nehézkésen írtam, de nem vagyok otthon a témában.


Köszönöm szépen mindenkinek aki hozzá tud szólni! :)



2015. máj. 21. 18:24
 1/3 klt ***** válasza:
És az "illetéktelen" gépen meg is tudod nyitni a titkosított fájlokat? Nem csak katyvasz a tartalma?
2015. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyébként nem tudom, hogy meg tudom -e nyitni, mert nem próbáltam, viszont majd lehet kipróbálom barátnőm gépén. Azt hogy érted, hogy katyvasz?
2015. máj. 22. 13:14
 3/3 klt ***** válasza:

Úgy értem, hogy elmentesz egy szövegfájlt pl. "ez egy titkosított területre megy" tartalommal, és a másik gépen megnyitva pl. az lesz benne, hogy "AA}h@&@&&6jh"!%"

Vagyis valami katyvasz az értelmezhető tartalom helyett...

2015. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!