Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit nézzek még meg a motoron?

Mit nézzek még meg a motoron?

Figyelt kérdés
Van egy átemelő szivattyúm, aminek a motorja elkezdett búgni, de nem pörgött. Szétkaptam. Magától nem idult el, de ha megpörgettem a tengelyét, elindult. Mind a két irányba jó így, de csak így. Na, kicseréltem gyorsan a kondenzátorát. Azonban így sem változott a kép. Bekapcsolom, búg, de nem pörög. Ha megpörgetem, elindul. Más alkatrész nincs benne. Álló tekercses, a vasmag pörög. Mit nézzek még meg, hogy jó legyen? Köszönöm!

2020. márc. 2. 08:49
 1/8 anonim válasza:
Köss be még egy kondit, ami jó.
2020. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig a kondemzátor lesz, azt mondja itt a villanyszerelő kolléga. Vagy nem jól vagy nem jóra cserélted.
2020. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Nincs segédfázis, de ezt nem csak a kondenzátor okozhatja, hanem a segédfázistekercs szakadása is, illetve kivezetésének szakadása, esetleg a tekercsbe épített hőbiztosíték, ha ugyan szokott lenni ezekben.

Lényeg, hogy valahol szakadás lehet a körben.

2020. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mérd ki a tekercseket. Ha egyfázisú motor, akkor nem szakadás lesz, mert egy tekerccsel nem tudod belökni.

Ha 3 fázisúból lett átalakítva, akkor még két esélyes a dolog. Lehet hogy elővettél még egy rossz kondit, de lehet hogy a motor hibája. Menetzárlat miatt is tapasztalhatsz ilyet.

2020. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és amúgy simán forog? a csapágyak rendben? Lehet csak nincs annyi ereje hogy a kenetlen, szoruló csapággyal elinduljon.
2020. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

# 4

"Ha egyfázisú motor, akkor nem szakadás lesz, mert egy tekerccsel nem tudod belökni."

Majdnem elkezdtem indokolni, hogy ez miért hülyeség, de kapsz még egy esélyt, hogy szépen kijavítod önmagad.

Ha te voltál az 72 %, aki múltkor az akkus témában is megaláztatást szenvedett, mert nem akart hinni nekem, akkor már tudod, hogy mi vár rád ezúttal is.

2020. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mi volt az az akkus téma? Megnézném.
2020. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

#7

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

Szövegértelmezési problémája volt valakinek.

De másik loginom volt akkoriban, 59 %-os elkövetőként írtam. Megjegyzem, máig azt használnám, csak már elég volt, hogy itt folyton hülyére akarnak venni egyesek. Igaz, hogy azóta is előfordul, reménytelen.

2020. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!