Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Klímával szeretnék fűteni?...

Klímával szeretnék fűteni? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Egy újonnan épülő szobába klímával szeretnék fűteni. Nyáron pedig ha nagy a meleg hűtésre is használnám. Mivel alapból szerettem volna a meleg hónapokra klímát így az ezzel fűtés tűnik logikusnak. Cascade és Hitachi márkák közül választanék. A szoba kb 18 m2 nagyságú,a klíma olyan 200.000-230.000Ft körüli lenne.Érdekelne kinek hogyan vált be így a fűtés?
2020. márc. 11. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Gazdaságosság miatt érdekes lehet hogy mivel fűtöd a többi helységet.


Igaz a klímás fűtés így is úgy is az egyik legköltségesebb mód azok közül amik szóba jöhetnek.

2020. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A klíma a leghatékonyabb fűtés. Csak kiépíteni az egész házba drága, meg ugye a villanybővítés. Úgy már valóban nem biztos, hogy megéri, ha más fűtés mellett üzemel, mert a karbantartást így ugye mindkét rendszerre fizetni kell.
2020. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A ház többi részén gázzal fűtök,de ide nem tervezem tovább hozatni. A szoba szigetelve van és az óra is megfelelő egy klímához a szakember szerint.Igazából attól félek,hogy elég meleget ad e,mennyire megbízható stb.

Köszönöm a válaszokat :)

2020. márc. 11. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Én részben klímával fűtök már harmadik éve egy családi ház alsó szintjét. Ez viszont jóval nagyobb terület mint a te szobád, 47m2, de ugye a meleg megy felfele is. Nálam teljesen jól működik nulla fokig, utána viszont elég sokat olvaszt, vagyis időnként megfordult a funkció, hogy a külső egységről leolvassza a jeget. H tarifával az egyik leggazdaságosabb fűtés, főleg amilyen vacak sokkszor a gáz minősége.
2020. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A tarifán én is gondolkodom,csak még meg kell tudnom pontosan hogyan lehet igényelni.
2020. márc. 11. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Van neki egy nyomtatványa, ügyfélszolgálaton odaadják és kitöltöd. Azt kell tudni róla, hogy kapsz a meglévő mellé egy H-tarifás villanyórát, ennek kell egy szabványos mérőhely, illetve a fogyasztó és a villanyóra között nem lehet elágazás a vezetékben (ezt ellenőrzi fogja a szolgáltató, amikor felteszi az órát)

Kis macera van a telepítéssel, de utána nagyon kényelmes használni és nem drágább a gáznál. Én ajánlom.

2020. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan 150-160 ezer a H tarifa kiépítése mindennel együtt, anyag+munkadíj+illeték.

A megtakarítás 40% havi szintre lebontva és számolva egy inverteres fűtésre optimalizált klímával 10 év a megtérülése ha 150 ezerből megoldják a H tarifát. Viszont, ha szabványosítani kell a rendszert, akkor ne lepődj meg a 250 ezres végösszegen. 1-2 darab klímánál nem biztos hogy megéri kiépíteni a H-tarifát főleg hogy a mai klímák A+ A++ és A+++ is tudnak fűtésben.


Én klímával fűtök több mint 15 éve, havi villanyszámla sosem több 20 ezernél, amiben minden fogyasztó benne van és a 2 klíma is. De, jól szigetelt a ház, profi ablakok, ajtók, ami egy kádárkockánál ritkán jön ki. De, ha cascade, akkor inkább CH vagy polar ezekkel jobban jársz, de jók még a RCOOL és GREE gépek is. Lényeg, hogy fűtésre tervezett klímát vegyél.

2020. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jövő hónapban lesz beszerelve,a klímát már megvettem. A H tarifát hanyagolom inkább,mert csak 1 db klima miatt nem éri meg akkor. Sinclair lett végül amit egy szakember ajánlott és kifejezetten fűtésre van,persze mellette hűt is :D
2020. ápr. 23. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!