Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit kell megtanulnom ahoz...

Jasdik kérdése:

Mit kell megtanulnom ahoz hogy eltudjak készíteni egy áramkört?

Figyelt kérdés
Érdekel a villamosság, leginkabb az autoké, és meg szeretném tanulni.Csak nemtudom hogy fogjak bele.Biztos van itt valaki aki ért hozzá.Cél az hogy elsőfokon egy villogót, vagy akár egy autóhoz hobbi tiltást tudjak csinalni.Valami konyv vagy videosorozat erről az alapoktol?

2020. márc. 19. 23:01
 1/2 Gugu Gabor ***** válasza:

Olvasgass pld itt:


[link]

2020. márc. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:
19%

"Biztos van itt valaki aki ért hozzá."

Valaki én például, de az én receptem nem jó. Az iskolában még nem is tanították a fizikát, de már előre tanultam. Nem zárom ki, hogy akkoriban az Öveges professzor "betegített" meg a TV-ből, vagy a villanyszerelő rokon. Az elkövető utólag már nem azonosítható egyértelműen.

Majd később áramkörökkel kísérleteztem, építettem, évek alatt tapasztaltam ki a dolgok működését.

Ami ebből súlyosan visszatetszést kelthet: "évek alatt". Úgyhogy ennek átadásába nem fogok tudni belevágni.

Egyébként a villamosság alapvetően a passzív áramkörökről szól. Valamikor az autóvillamossági szakma is úgy kapta a nevét, hogy akkor még semmi elektronika nem létezett a járművekben.

Az elektronika meg lényegileg az aktív áramkörök területe. Tehát, ami olyan alkatrészt is tartalmaz, ami áram-, illetve feszültségerősítésre képes. Nem feltétlenül gyengeáramú (noha ott kezdődnek az alapok), hiszen erősáramú elektronika is van.

2020. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!