Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Leöntöttem a laptopot vízzel,...

Leöntöttem a laptopot vízzel, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A billentyűzetre folyt, a képernyőnek semmi baja, minden megy rajta, kiveve 14 billentyut. Nagyon panikban vagyok, meg lehet még csinálni, kell új lqptopot venni? Anyumék, tuti megölnek, ha megtudják, nincs is annyi zsebpénzem, hogy vegyek belőle egyet.

Olvastam sok helyen hogy nem szabad újraindítani, qjnos en mar kikapcsoltam és ujrakapcsoltam. :(((

Vagy lehet csak billentyuzetet cserelni? Nagyon meg vagyok ijedve, segítsetek légyszi !!



2020. márc. 22. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Ki kell venni a billentyűzetet és kiszárítani.
2020. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

A legtobb gepben lehet csak billentyuzetet cserelni. Most azonnal kapcsold ki (ha meg nem tetted), aramtalanitsd, vedd ki az akkut is. Ha ertesz hozza, szet is szetheted. Igazabol rendes szetszedeses kiszaritas nelkul nem illene ujra bekapcsolni, mert ha rossz helyre folyik a viz, meg jobban tonkre mehet.


Ha szerencsed van, a sima kiszaritastol megjavulnak a billentyuk. Ha csak kisebb szerencsed van, akkor billentyuzetet kell cserelni. Ha nincs szerencsed, akkor az egesz gep kuka (vagy alaplapcsere).


Ha rendes kiszaritas nelkul bekapcsolod, az plusz riziko, de persze most lehet, hogy nincs lehetoseged szervizbe vinni.

2020. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Tedd közel lefordítva a radiátorra , akksit vedd ki belőle .
2020. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben ma a szomszéd megnézte, szét is szedte, azt mondta, hogy csak billentyuzetet kell cserelni. Ugyhogy megnyugodtam.
2020. márc. 23. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!