Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED fényerő csökkentés hogyan?

LED fényerő csökkentés hogyan?

Figyelt kérdés

Vettem egy számítógép házat és nagyon fényes a HDD LED. Bevillogja az egész szobát.

Hogyan tudnám csökkenteni a fényerejét? Ha bekötök egy ellenállást az jó? Hova (+,-)? Mekkorát?

Vaaaagy fessem be alkoholos filccel? :DDDD



2020. márc. 25. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg az alaplapon a HDDLED tüskéket, ott van egy rakáson a bekapcsológombbal, előlapi mikrofon és füles csatlakozókkal, reset gombbal. Két vezetéke van, bármelyiket elvágod, beleforrasztasz egy kb. 1 kiloohmos ellenállást (nagy fényerejű ledeknek nagyon vissza kell venni az áramát, hogy sötétben is elviselhetőre csökkenjen a fénye. utána egy zsugorcsövet rámelegítesz, kész van.
2020. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
A filc se rossz.
2020. márc. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ok köszi, tudom hova van bekötve - én raktam össze a gépet :D

na majd kotrok fater sufnijában ellenállást.

2020. márc. 26. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!