Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanymotor bekötése, h...

Villanymotor bekötése, h jó-e? Melyik kivezetésekre?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 18:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Van egy Evig 7,5 KW.os villanymotorom

amit szeretnék kipróbálni, hogy működik-e

következő kivezetései vannak.



Z X Y

U V W


A test az egyértelmű, de a fázisokat nem

tudom, hogy a fenti vagy a lenti sorra kössem.

Köszönöm.

2020. márc. 29. 18:04
 2/10 anonim ***** válasza:

És most hol van a 3 áthidaló?

Csillagban célszerű próbán indítani, ahol is 3 egy sorban lévőt kell velük áthidalni, hogy ne vesszen el, egyik helyre duplán tedd.

A maradék egy sorban lévő 3-ra kötöd a 3 fázist.

0-ra nincs szükség.

Azért kéne tudni, hogy ez 380/220 csillag/delta motor-e.

Ahogy írtam, így veszi fel a legkisebb áramot, de ha fentiek tudhatók, lehet hogy nagyobb teljesítmémyre is köthető, az mindenképpen delta.

2020. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Erről van szó.

[link]

Nem tudom, hogy jelenleg hogyan van bekötve.

Hozzám került, szeretném kipróbálni, hogy meghirdessem vagy rossz vasba vigyem. Tudom, nem vagyok villanyszerelő, de nem fog probléma történni abból ha négy Db. vezetéket bekötök.

2020. márc. 29. 18:38
 4/10 Szirty ***** válasza:

Deltába kell kötni.

Persze próbálkozhatsz csillagba kötve is ahogy javasolták, de csak a próba erejéig.


Viszont ha háztáji áramod van (pl. 3x16A) akkor ez a próba valószínűleg nem fog sikerülni.

2020. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbára mindenképpen úgy kösd, ahogy leírtam, az lesz a csillag (Y) bekötés, a kisebb áramfelvételű, persze a teljesítmény arányos, ca. 5 kW még mindig marad.
2020. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kapocstábla bekötést!!! (Mielőtt kötözöl)
2020. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kapocstábla bekötés mit takar?
2020. márc. 31. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden motorban vannak áthidalók, amelyekben 6 bekötőcsavar van, amire a 3 (fázis)tekercs végeit vezetik ki. Ha nincs, csinálni kell, ha szükséges.

Így lehet csillagba és deltába is kötni 3 fázison, esetleg 230/400v-os hálózatokon is használható.

Na, ez hogy néz ki?

2020. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

Ez a "kapocstábla" de inkább kapocsléc:


[link]


A bekötés azt "takarja" hogy ezt bekötöd vezetékkel.


De ha ennyire meglepőnek/érthetetlennek találod a válaszokat akkor inkább ne próbálkozz ilyesmivel.

Az áram olyan mint a medve...

2020. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kapocstábla bekötés mit takar?"

Szeretném látni a "bekötődoboz" belsejét, mert ott van a kapocstábla, talán még a bekötést is, vagy a nyomait lehet látni!

Miért kell ennyi üzenetváltás egy tetves, többször kért kapocstábla "láthatásához"?

2020. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!