Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Krk stúdió monitorok ki/be...

Krk stúdió monitorok ki/be -kapcsolásánál tud kárt okozni, ha a csak simán az áramból "húzom ki" a hangfalakat?

Figyelt kérdés
Bővebben arról lenne szó, hogy a közeljövőben vásárolni tervezek egy pár Krk stúdió monitort (Rokit 5 G4 vagy 7 G4). Falra, vagy polcokon tervezem őket elhelyezni, így sajnos nehezen lesznek elérhetők a bekapcsoló gombok, ezért azt találtam ki, hogy a tápkábelüket egy kapcsolós elosztóba dugnám be, ami elérhető helyen lenne, szóval egy gombnyomással ki-be lehetne kapcsolni mindkét hangfalat egyszerre, viszont nem tudom hogy ez kárt okozhat-e a hangfalakban, vagy az audio interface-ben (Focusrite Scarlett 2i2 g3). Valakinek van tapasztalata, valamilyen ötlete ezzel kapcsolatban?

2020. márc. 30. 15:14
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Hátán lévő kapcsoló is pont ugyanazt a betápvezetéket szakítja meg, tökmindegy.
2020. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyébként sem fontos kapcsolgatni, 30 perc után készenlétre kapcsol, jelre visszakapcsol.

Nem véletlenül van a hátán a főkapcsoló.

2020. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen tudom hogy be lehet állítani stand by-t stb, csak érdekelt hogy ez a megoldás gyakorlatban rendben van-e.
2020. márc. 31. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!