Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikai ismeretek Arduino...

Elektronikai ismeretek Arduinohoz?

Figyelt kérdés

Szeretném kicsit felfrissíteni és bővíteni az elektronikai ismereteimet mielőtt nekiállnék az Arduinoval "játszani".

Programozóként dolgozom, szóval azzal a résszel nincs gond, de mondjuk ha egy alkatrész specifikációját megnézném, nem sokat értenék belőle. :)

Tudnátok ajánlani könyvet vagy főiskolai jegyzetet?

Angol és magyar is lehet. Köszönöm!



2020. márc. 30. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne kell sok minden instuctablesen van sok példa.

Általános iskolai fizika könyv sok mindenben segít, a többit a Google megoldja. Elég a transistor és recitifierrol pár dolgot tudnod , általános isiben amit tanultunk elég hozzá


Ennyi tudással már elég jól lehet indulni és tulkeppen komplett hazriasztot öntözőrendszer fűtés vezérlést meg tudsz oldani.

2020. márc. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszi! :)


Azóta eszembe jutott, hogy biztos van "Electronics for Dummies" könyv is.. és tényleg, úgyhogy le is töltöttem. :D

2020. márc. 31. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ok, bár tényleg nem kell sok, én se értek hozzá azt van weboldala az öntöző rendszeremnek is, tudja mennyi van a kutban mennyi víz van a puffertartályban tudja mennyi folyi el öntözéskor és azt is ha a szűrő betelt :)


ami kell. 2n2222 transistor és a relé vezérlése.. Ez fontos, tehát arduino + relayra keresel

Ő a biblia ezzel tudsz ki be kapcsolni mindent.


arduino resistance meter.. Miért ?? Minden ellenálláson alapszik

fényerő sensor? a fényerőtől függ az ellenállása

tekerős potméter - változtatható ellenállás

kapcsoló ? tulképpen az is változtatható ellenállás mert 0 vagy max :)

hőmérséklet sensor tehát ntc angolul ?? au is ellenállás :)


Ugyanaz a 2 programsorral megmondod hogy este van, hogy hideg van e vagy meleg, hogy le vagy fel van e kapcsolva egy kapcsoló, megnyomtak e egy nyomógombot, esetleg nyitva van egy ajtó vagy csukva, sőt azt is leméred hogy mennyiszer jelzett az áramlásmérő, amiből eldöntöd hogy csőtörés van e vagy se.. ez mind ugyanaz.


Próbálkozz, de mint írtam instructables.com és ot vna arduino tutorial, 1 nap tanulás alatt eljutsz oda hogy termosztátot csinálsz otthonra és kapcsolod a kazánt..


na jó ez nem 1 nap, inkább 2 óra tanulás :)

2020. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyomógombot nem analóg bemenetként mérsz, hanem vagy 0, vagy 1. (digitalread function van rá)

Esetleg kezdj el fórumokon olvasgatni. Ide gyakorlati tapasztalat kell, azt nem tankönyvekből szerzel.

2020. ápr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Erik_szaki válasza:

Az előttem lèvőkkel egyet èrtek, de bővítenèm mèg a kört azzal, hogy azèrt egy alap szintű programozást el kell sajátítani ahhoz, hogy valami hasznossat lehessen kreálni.

Mert az jó, hogy tudsz programozni, de itt azèrt kicsit talán lehet más a helyzet.

Mármint a szenzorok èrtèkei, azok leolvasása, stb...

Kezdetnek talán magában az arduino ide-ben kell a pèldákat átbogarászni egy kicsit, ott nagyon sok dolgot meg lehet tapasztalni, esetenkènt változtathatsz a programon ès abból is tanulhatsz újat.

Ha elektronikai alkatrèszek specifikációit esetleg nem tudod, csak azt, hogy mi cèlt szolgál, már abból kiindulva is megtanulhatod használatát, pl èrtèkek olvasására ott van az analog rèsze, azzal beolvastatod majd serialba kiírod, pl egy fèny ellenállás működèsèt, vagy egy mágneskapcsolóèt könnyen megfigyelhetsz.

Ha jól tudom a max analog èrtèk 1024, bár èn ezt a funkciót mostanában nem használtam, de jó tudni, hogy van max èrèke, mert így könnyű hozzá igazítani a programot.

Minden esetre sok szèp projektet kívánok a tanulásod mellè!👍

2020. szept. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!