Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy 1000 éves varrógépem...

Van egy 1000 éves varrógépem aminek a villásdugója földeletlen azaz nem megy bele a földelt aljzatba. Ha kifaragom a műanyagot hogy bele tudjon menni akkor lehet belőle baj? Esetleg le lehet cserélni a villásdugóját új fajtára?

Figyelt kérdés
Egyébként az sem biztos hogy működik csak szeretném kipróbálni hogy esetleg szerelővel érdemes lenne-e megcsináltatni, van újabb fajta varrógépünk is, de ez az igazi régi varrógép olyan szép hogy sajnálnám kidobni.

2020. márc. 24. 22:27
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Lehet, hogy olyan bakelit dugó, amire gondolok, azt reszelheted...

Megpróbálhatod egyébként, csak fémes részbe ne vágj bele. A lapos villásdugós (kettős szigetelésű) készülékeket is szabad bedugni ilyen konnektorba, ez önmagában nem lenne probléma.

Más kérdés, hogy egy öreg szerkezet szigetelése mennyire megbízható, azt nem ártana szakszerűen ellenőrizni.

Mindenesetre a próba során legyen szigetelt a talpad, széked és ne fogd meg egyszerre egyik kezeddel a gépet, másik kezeddel a radiátort!

2020. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kifaraghatod, kicserélheted de ha a készülékbe nincs bekötve rendesen a földelés akkor semmit sem ér!
2020. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

# 2

Szerintem nem értetted meg: ez a szerkezet eleve úgy készült, hogy kettős szigetelésű, azaz nem igényel földelést.

Kettős szigetelésű készüléket ráadásul tilos is földelni. Hogy miért, ezt már kifejtettem bővebben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

Egyszerűen csak van egy gyárilag is földeletlen dugója, ami hagyományos formájú (régi szabványú), ezért nem megy bele a mostani aljzatokba.

2020. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, olyan. Ezen a képen olyan mint a második [link]


Köszönöm a segítséget!

2020. márc. 25. 07:58
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az igazi bakelit, amivel a hanglemezeket is csúfolják, holott az meg nem bakelit (vinyl), csak poénként indult régen, később sokan elhitték.

Nyilván egyszerűbb lecserélni, mint reszelni.

Megjegyezném mindamellett, ezekhez a régi dugókhoz gyakran szimpla szigetelésű vezeték társul, aminek sérülése is veszélyes lehet.

Minimum át kell nézni ilyen szempontból is, sőt cserélni is kellene, ha "hivatalosan" közelítjük meg.

Ha a motor fémrésze, tengelye szabadon érinthető, illetve nem szigetelt a varrógép fémvázától, az meg már nem is felel meg a kettős szigetelés mai követelményeinek.

2020. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sikerült lecsiszolnom, megy is a varrógép, át is adtam a szerelőnek. A motor kívül van viszont ha jól láttam volt rajta műanyag borítás. Remélem sikerül megcsinálni :)
2020. márc. 25. 17:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Találtam neten egy képet ami pont ugyan olyan mint az enyém, itt látszik a motor: [link]
2020. márc. 26. 00:06
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A meghajtószíj szigetel, a motor meg attól függ. Ha nincs fémes érintkezése a varrógéphez képest, illetve a motor maga is műanyag házban van, az korrektnek mondható, mai szemmel is.

A szimpla szigetelésű vezeték ma már nem megengedett, de az könnyen cserélhető.

Mindamellett, amikor szigetelt talajon dolgozik az ember, legfeljebb úgy kaphatna áramütést egy hibás géptől, hogy egyik kezével (vagy fedetlen lábával) a gépet / sérült vezetéket, másik kézzel a vízvezetéket, radiátort stb. kellene érinteni, hogy záródni tudjon az áramkör.

Ha nem szigetelt a talaj, illetve vizes, akkor tud csak záródni a föld felé.

2020. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül még akkor lecsiszoltam és működött, varrógépszerelő átnézte, átolajoztam. Azonban egyszer kicsit megrázott (mikor kihúztam a dugóját), ezért villanyszerelőt megkértem cserélje le a dugóját. Így már van egy brutál erős orosz varrógépem, aminek időközben sikerült a használati utasítását is letölteni.
2021. febr. 20. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!