Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bitcoin-t szeretnék bányászni...

Bitcoin-t szeretnék bányászni kicsiben, és a kikötés annyi lenne hogy nem "felhőbányászás" (azthiszem így hívják) mert azért fizetni kell, tehát gépen szeretnék programmal rögtön tárcába, hogy lehetséges ez és milyen programokkal?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy pl Nexus wallet-re jön a pénz, vagy Bitcoin core-ra, vagy Coinbase-re csak annyi a lényeg hogy ne kelljen fizetni áramon kívül semmit a bányászásért, programokkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

#bitcoin #litecoin #kriptovaluta #Bitcoin core #Nexuswallet
2020. ápr. 4. 00:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

1) a bitcoin nagyon instabil, inkább lefele megy mostanában

2) bitcoint bányászni kicsiben ma már lehetetlen. Ha véletlenül találnál 1-et, akkor lenne egy közepes összegű pénzed, de ha 100 évig is csinálnád egyedül, akkor is nagyon kicsi az esélye, hogy találj. Ugyebár bitcoint bányászni csak egészben lehet. Utalni lehet egy milliomod részt is, de bányászni csak egészet.

3)felhőben bányászni is max altcoinokat tudsz hatékonyan, bitcoint nem igazán.

2020. ápr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából nem feltétlen BTC kellene igazából, hanem bármilyen kriptovaluta, hogyan lehetne akár csak ilyen heti pár eurókat összeszedni belőle?
2020. ápr. 4. 01:04
 3/15 anonim válasza:
Mi az hogy találnál egy bitcoint? Ez nagyon nem így működik...
2020. ápr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem neked halovány lila fingod sincs erről
2020. ápr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyik kollégám is ráállt erre a bányászásra, csak mivel aztán igencsak népszerű lett, hiszen hiány volt a videókártyákból is, ezért már nem érte meg csinálni.
2020. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A bányászásról érdeklődöm, hogy milyen programok kellenek hozzá, milyen miner-el lenne jó és milyen Tárcába (pl BTC core, Nexus Wallet)
2020. ápr. 4. 19:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Fagyi Zsoli elég jó videókat csinált a témáról a youtube-on.

https://www.youtube.com/watch?v=WQxpAwqN_Ew&list=PLkr1Y29wGA..

2020. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" Mi az hogy találnál egy bitcoint? Ez nagyon nem így működik..."

Én bányásztam pl. ZEC-et. Csapatban/felhőben. Informatikus vagyok. Tudom hogyan működik. Egyszerűsítve mondtam. Találsz... kibányászol, tök mindegy. A lényeg, hogy sok millió gép, és azok videokártyái bányásznak. Mindegyik próbál megoldani egy "nehéz matematikai problémát". Ezáltal hitelesítik a tranzakciókat. Aki előbb megoldja, az kap jutalmat, általában pontosan abban a kriptovalutában kapsz kifizetést, amiben bányászol. De ha egyedül bányászol 1 az akárhány millióhoz vagy milliárdhoz az esélye, hogy pont a te géped fogja megoldani azt a problémát legelőször. Tehát nem érdemes egyedül csinálni. Nem is értem, hogy mi az oka, hogy egyedül csinálnád.

2020. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
53%

Ha ennyire vágod a témát tudhatnád hogy videókártyával komoly cég nem bányászik, max az ilyen emberek mint a kérdező, aztán pár hónap múlva mikor elfüstöl neki eretlenkedve néz, mert egy forintot nem keresett.


Videókártyával csak a hülyék bányásznak.

2020. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A kevésbé értelmes válaszolóknak annyit mondanék hogy nem profit miatt szeretnék bányászni csak kipróbálni, nem nem fog elfüstölni a gépem mert nem csinálnám addig. Valamint nem az elsődleges gépemet kínoznám ezzel hanem a régit ami elavultabb de a videókártya nem rossz benne. Az értelmesebb válaszolónak pedig köszönöm, ja és nem feltétlen egyedül szeretnék bányászni tehát páran csinálnánk haverokkal több gépről, tudnál segíteni esetleg pm-ben?
2020. ápr. 5. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!