Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emeltszintű rendszergazdai...

Emeltszintű rendszergazdai szakképzés végeztével lehetséges a továbbtanulás? Ha igen, van valami "kikötés" ilyen téren?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogyha mondjuk én sikeres szakmai vizsgát teszek a fent említett képzést követően és tovább szeretnék tanulni, akkor van valami kikötés, hogy Azért mert ezt elvégeztem, nem mehetek *erre vagy *arra? Tehát mondjuk mehetek gépkezelőire (csak egy példa), de programtervezőre nem? Vagy nincs ilyen?
2019. aug. 5. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez OKJ, igaz? Hova szeretnél továbbtanulni? Másik OKJ-ra? Vagy egyetemre? Ha az utóbbi, az elég nehézkes lenne, főleg jövőre. Oda a megfelelő érettségi kell, +1 emelt +B2 nyelvvizsga.

Hallottam valami olyasmiről, hogy mondjuk FOSZK-ra például jár plusz pont vagy valami, de rendszergazda OKJ nem sok mindenre jó továbbtanulás terén.

2019. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem.. Szóval elvesztegettem az életemből 5 évet, úgy, hogy még más útra se mehetek.. nagyszerű...
2019. aug. 5. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
5 év? Milyen szakon végeztél pontosan? Mert én a 2 éves okj-t feltételeztem.
2019. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
4 év középiskola + informatika szakirányú cucc, + ötödév emelt rendszergazdai szakképzés
2019. aug. 5. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:

A 4 év középsulit azt ne számoljuk ide, az alap. Vagyis csak 1 évet vesztegettél el az életedből úgymond. Mondjuk nem, mert legalább kaptál némi alapot és mehetsz dolgozni rendszergazdaként. Oda nem kell a diploma mert elég alja dolog (csak a szerelő és karbantartótól jobb).


Ha diploma kell, akkor kell az érettségi (1 emelt) és egy nyelvvizsga, és 3 éves a BSc képzés, vagy esetleg mehetsz BProf-ra is. Ha nem tudsz bejutni alapképzésre, akkor pedig ott a FOSZK. Annak elvégeztével sok tárgyat el tudsz majd fogadtatni ha esetleg mégis diplomát akarsz.

2019. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És ezeket el is magyarázod hogy mik, ha már te írtad őket? :D

"BSc BProf FOSZK"

2019. aug. 5. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát őhm.. Nem sértésből mondom, de szerintem maradj meg rendszergazdának, esetleg menj szakmunkásnak 😅

Akinek érettségi van a kezében, annak illene tudnia. De egye fene, leírom.

Legalacsonyabbról megyek felfele.


FOSZK:

Felsőoktatási szakképzés, 2 éves képzés, helyileg az egyetemen folyik az oktatás, és végzés után a legtöbb tárgyadat el tudod fogadtatni ha tovább akarsz tanulni. Ez a szal diplomát nem ad, csak oklevelet.


BSc:

Ez az alapképzés. Tudományos fokozat, régen ez volt a főiskolai diploma. Ez egy általában 3 éves képzés, de pár szakon 3 és fél év. Diplomát kapsz, ez az a végzettség ami manapság nagyon ajánlott, főleg IT területen, mert így nem csak egy mezei informatikus leszel.

(BSc-n 3 infó szak van. Gazdaságinformatika, mérnökinformatikus, programtervező informatikus. Ebben a sorrendben a keményebb a szak általában, de egyetemfüggő)

Ennek a képzésnek nemrég indult informatikában a BProf képzése. Ez egy könnyített szak, mivel némileg gyakorlatiasabb. Valamivel a BSc alatt van, de ugyanúgy diplomát ad. Szintén 3 éves. (BProf Üzemmérnök informatikus)


MSc:

Erre a BSc megszerzése után mehetsz tovább, és ez +2 évet jelent. Régen ez volt az egyetemi diploma.

Itt is ugyanazok a szakok vannak, illetve még 1-2 szakirány.


Ezek után jön a PhD, vagyis a doktori. Ennek elvégzése 3-4 év, és kell hozzá az MSc. Ennek elvégeztével kapsz egy csini Dr címet a neved elé. Ide általában kutatók mennek, vagy akik egyetemen akarnak tanítani.


Viszont ha olyannal találkozol, hogy MA képzés vagy BA képzés, az ugyanolyan mint az MSc vagy BSc, csak az inkább humán. Például aki magyar szakos 5 éves képzésre megy, az MA diplomát kap.

2019. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek fogalmával én is tisztában voltam, pusztán arra kértelek, magyarázd el őket te magad is. Nem kell lenézni azért, mert nem érted, miért teszek fel kérdéseket.
2019. aug. 5. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Idézlek:

"És ezeket el is magyarázod hogy mik, ha már te írtad őket? :D


"BSc BProf FOSZK"


LOL, bocs ha erről azt feltételeztem, hogy nem tudod mit jelent az amire megkértél hogy magyarázzam el, mert nem tudod hogy mégis az mi.


Ha tudod mit jelentenek, akkor mit kell "magam" elmagyarázzak? O.o

Hisz megtettem. Vagy nem értelek.

2019. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!