Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A billentyűzetbe Cola került...

A billentyűzetbe Cola került véletlen már tapad is, zuhany alá tehetem kimosni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 4. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami kontakt spray szerűség segítene rajta, a víz korrodálná szerintem és használhatatlanná tenné. Nem tudom ebben a nem szerencsés járványos időszakban el tudsz -e menni kontakt spray-t szerezni.
2020. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Persze, hiszen a tiedet úgy teszed tönkre, ahogy akarod.

A Cola tán kimosódik, a telód működésképtelenséggel hálálja meg.

2020. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak rosszabb lesz. Inkább hagyd kiszáradni, még van rá esély, hogy működik, legfeljebb kicsit ragacsos lesz. (Csak mikor már teljesen kiszáradt akkor próbáld használni.)

De sokkal egyszerűbb, ha veszel egy másikat. Mondjuk most nem egyszerű, de 3-ig nyitva vannak a műszakicikkes üzletek, vagy rendeld házhoz.

Ha valami szuper spéci billentyűzet volt, akkor sajnálom, nem biztos, hogy újra működni fog . :/

2020. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet javítani ha szétszeded és úgy tisztítod meg. A kóla ha megszárad egy réteget képez az érintkezőkön és nem fogod tudni használni! Szét kell szedni és óvatosan a 2 fólián található érintkezési pontokat kell valami alkoholos cuccal pl. ablaktisztító vagy a fentebb említett kontakt spré abból is a wl és a gombokon lévő érintkezőket is meg kell tisztítani. Én már csináltam nem egyszer
2020. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jártam így, és kuka lett a billenytűzet. Sajnos elég savas üdítő, és a billentyűzetben lévő fólianyákról lemarta a nyomtatott áramkört.
2020. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Cola foszforsav tartalma miatt rozsdátlanításra és vízkömentesítésre is alkalmas, tehát annyira savas, hogy igen valószinű, az érintkezőket tónkretette. Ha zuhany alá teszed, akkor a víz teszi ugyanezt.

Következő telódnál figyelmességeddel kerüld az ilyen "véletlent".

2020. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Féktisztító spray,befújtam jó lett, már nem tapad és működik ,köszönöm mindenkinek.
2020. ápr. 6. 04:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Függetlenül attól hogy jó lett, azonnali adatmentés javasolt az eszközről - ha majd x nap múlva nem tudod bekapcsolni...
2020. ápr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Keresőszavak alapján PC billentyűzetről van szó, nem kell adatot menteni!🙂
2020. ápr. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!