Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sztereó erősítőre 4 hangfal?

Sztereó erősítőre 4 hangfal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy két csatornás erősítőm. 4-16 Ohmig lehet rá hangfalat kötni.

Szeretnék 4 hangfalat rákötni egyszerre, a következő módon:

''A'' csatlakozóra 2 db 6 Ohmos, a ''B'' csatlakozóra pedig 2 darab 4 Ohmosat. Kukacnyi tudásommal nekem az jön ki, hogy 6+6 az 12 Ohm, tehát mehet rá simán.

Nem állandóan szeretném így használni, csak 1-2 órás próbáról lenne szó. Persze tudom hogy ettől még hangosabb nem lesz.

Értelmetlen, lehülyéző hozzászólásokat nem szeretnék, köszönöm.



2020. ápr. 10. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az A és B csatornát külön végfok hajtja, így nyugodtan rákötheted állandóra is, pont arra való, hogy két párt köss be.
2020. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1: Nem hinném. Inkább csak kapcsolni lehet, tehát egyszerre csak egy pár szólhat.
2020. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 rég volt ilyen erősítőm (most már 5.1-est használok), de annál volt olyan opció, hogy mindkét pár szóljon. És szólt is rendesen.
2020. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezen csak a balance-t lehet állítani.
2020. ápr. 10. 22:29
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mostanában többször is szóba került, hogy az A-B kapcsolós erősítőket annak idején azért találták ki, hogy A és/vagy B helyiségben lehessen vele hangot szolgáltatni.

Viszont ezeknél egy jellemző* megoldás volt, hogy amikor mindkét kapcsolót benyomtad, az A és B szekciót sorosan kapcsolta, a sztereó végfokozatok túlterhelésének elkerülése érdekében.

Akkor viszont oldalanként 10 ohmra jön ki az elmélet.


*Köszi, hogy írtad a típust, így nem kell tippelgetni, szót szaporítani.

2020. ápr. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tedd azt.

mondjuk ha az A-ra 6ohmm tettél a B-re 4 akkor

sorosan nekem 10 ohm jön ki, parhuzamosan meg 2.4 a 12 nekem sehogy, de te tudod.


Továbbá azt se tudjuk milyen erősítőre akarod, így nem tudjuk hogy külön végfoka van e, vagy esetleg sorosan van e kötve, vagy netalántán párhuzamosan, így innentől a válaszom:


Tedd azt.

2020. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!