Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha nem lesz több óraátállítás,...

Ha nem lesz több óraátállítás, a nyári vagy a téli mellett döntenétek és miért?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
A nyári mellett. Szeretem, ha sokáig világos van este, jobban igazodik az életritmusomhoz.
2020. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nyári, mert a télivel nyáron hajnali 4 órakor már nappali világos lenne, tök fölöslegesen, mert pont az az idő amikor majdnem mindenki alszik. Ellenben este 8-kor még világos van, ami a szabadtéri programokról való hazajutásban hasznos. Télen pedig ígyis-úgyis sötét van amikor az emberek 90%-a útnak indul. Mindegy, hogy az irodában reggel kell egy órát égetni a lámpát, vagy délután. Ugyan annyit fogyaszt.
2020. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Egyértelműen nyári. Jó lenne télen is világosban hazaérni. Reggel mindegy mert így is másfél órája úton vagyok, mikor világos lesz.


Nyáron pedig: kell a francnak, hogy hajnali fél négykor már pirkadjon, ellenben semmiképp sem szeretnék lemondani arról, hogy júniusban kilenckor legyen sötét. Akkor már inkább maradjon az átállítás..

2020. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ErniE76 válasza:
60%
Nyári
2020. ápr. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Teli

Nekem kell a hajnali 4-es vilagossag mert akkor jarok dolgozni

2020. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
43%

Téli.

Korán kezdem a munkát, jobb volna az esti pihenésre nem verőfényben készülődni.

2020. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
52%

A nyári többeknek praktikusabb, de a téli az "igazi", azaz a téli időszámítás szerint van a Nap a legmagasabban délben. (A nyári szerint 13h-kor delel a Nap...)

Szerintem a télit kellene megtartani, és a napi rutint kellene ehhez igazítani. (Suli, munkahelyek, színház stb.)

Elvileg majd szavazás fogja eldönteni, az EU tagállamok választhatnak, hogy a téli vagy a nyári a szimpatikusabb nekik.

2020. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj hogy rossz idozonaban vagyunk, Spanyoloknal ugyanannyi az ido mint nalunk de 2000 km-rel arrebb vannak es nem mindegy hogy este 7-kor sotet vagy van vilagos
2020. ápr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
42%

00:53-as: mi vagyunk rossz időzónában?! Az időzónánk neve Közép-európai idő! Hol van Európa közepe? Szerintem valahol a mi hosszúságunkon.

A spanyolok csatlakoztak a földrajzi helyzetükhöz képest eggyel keletebbre levő zónához, így ez a (gyakran olvasható) érv rozoga lábakon áll.

2020. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én szivesen laknék Spanyolországban emiatt, pl Barcelonában télen is fél hatkor megy le a nap, itt meg már 4-kor sötét van
2020. ápr. 21. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!