Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy egy ledes...

Lehetséges az hogy egy ledes izzó csak 100 wattot fogyaszt óránként, de 500 wattnyi energiát ad le?

Figyelt kérdés
Nemtudom, hogy érthető e a kérdés, de itt megpróbálom egy kicsit jobban kifejteni. A hidroponikus sátramba néztem ledes termesztő lámpákat, és úgy van meghírdetve hogy 600 wattos, de csak 100 wattot fogyaszt.

2020. ápr. 13. 00:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha 100 wattot fogyaszt, akkor pontosan annyi hő keletkezik. Energia nem lesz csak úgy a semmiből.
2020. ápr. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Vagy elírás vagy kamu, esetleg lehet hogy a termesztő neon csövekhez hasonlítják, esetleg izzókhoz.

Azoknak a 600w-os teljesítményével elért hatásait, képes 100w-al kivitelezni.


Egyébként ha komolyan gondolták ezt a kiírást, és szó szerint kell érteni hogy 600-at ad le 100-at vesz fel, akkor az oltári nagy baromság, ennyi erővel örökmozgójárműveket lehetne építeni ezekre a ledes lámpákra alapozva :D, azt meg tudjuk hogy lehetetlen összehozni :D

2020. ápr. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Nincs elírás, és nem kamu. A LED nem melegszik, csak világít. A vízkultúrás termesztésben különféle Grow LED lámpákat használnak.

Fogyasztásukat a normál izzóhoz szokák hasonlítani.

A kérdezett esetben azt jelenti, hogy a 100 wattos lámpa egy 500 wattos normál izzót vált ki.

Ez nyilván nem egy darab LED.

2020. ápr. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Szirty ***** válasza:
56%

100W-ot fogyaszt az naponta is. :) Talán Wh-t akartál írni vagy elhagyni az órát a "képletből" mert így nincs értelme.


"A LED nem melegszik, csak világít."


Pedig a power LED-ek egyik legnagyobb problémája a melegedés. A magas hőmérséklet drasztikusan csökkenti az élettartamát.

2020. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én még eddig akárhányat vettem, egyértelmű volt a dobozon, hogy arról van szó, amit #2 meg #3 ír, azaz, hogy ez a led a maga 100 W teljesítményigényével akkorát világít, mint amekkorát egy 500 W-os normál izzó világítana. Katalógusban meg még bőbeszédűbbek is szoktak lenni, például, amit próba kedvéért megnéztem, ott úgy van megfogalmazva, hogy "...klasszikus izzónak megfelelő".
2020. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

"nem melegszik, csak világít"

melegedés = világítás. Végsősoron a közvetlen érintkezéses hőátadás kivételével az összes melegedés elektromágneses sugárzás formájában történik, legfeljebb csak a frekvenciában térünk el. De azért köszi a lepontozást.

2020. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A LED nem izzik , igy az nem izzó.


Nem ad le 500 wattot, hanem 100at. Részben ho reszben fenyenergiakent.

De mivel nem ad le annyi hőt, így lehet hogy annyi fényt ad mint egy 500 wattos izzó.


Azért elkuldhetned azt a linket hol hirdettek ilyet

2020. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mivel gyakori tévhit, nem árt hangsúlyozni, hogy a "100W óránként" pont olyan hülyeség, mintha azt mondanám, hogy egy autó sebessége 100 km/h óránként. De ilyeneket sem mondunk.

Ez nem óránként van, a teljesítmény épp olyan pillanatnyi fogalom, mint a sebesség. Egyszer ennyi, máskor annyi, vagy lehet állandó is.

Ehhez képest a Wh energiamennyiség (ami után a villanyszámlát is kapod) egy halmozódó valami, mint a vízmennyiség, szénmennyiség, töltésmennyiség stb.

Legfeljebb az energia egy nehezebben megfogható fogalom, mint mondjuk a benzinmennyiség.

2020. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én ezt néztem:

[link]

2020. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

[link]

Erre gondolok, mondjuk ez 150Wh teljesítményű (Remélem így már helyes).

Egyébként köszönöm a válaszokat, és mint láthatjátok, fizikából nem vagyok a legjobb, ezért elnézést :D

2020. ápr. 14. 05:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!