Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » MacBook Air 2017 vagy iPad?

MacBook Air 2017 vagy iPad?

Figyelt kérdés

Szükségem lesz hamarosan egy új eszközre, ezért is írom most ezen kérdést.

Mindenképpen egy Apple készüléket szeretnék, az operációs rendszer, programok miatt, aztán később az ökoszisztéma okán is. Hosszútávra, minimumévre választanék.


Amire használnám: tanulás; ebből fakadóan böngészés, dokumentumok írása, bemutatók készítése, táblázatok használata (active recall miatt), videochatelés, levelezés. Videókat is vágnék rajta, valamint fotószerkesztésre is használnám, természetesen alap dolgokról van szó ez esetben is.(videókra iMovie vagy LumaFusiont/Final Cutot használnék majd). Szabadidőmben csetelés, tartalomfogyasztás (YouTube, Netflix, tv+, Spotify/Deezer) is szerepet játszana.


Egyébként mindenképp újat szeretnék vásárolni, eleinte játszottak a használt gépek is, de ha cserélni is kell rajta valamit, az újabb plusz költség, meg a környékemen nem sok szép darabot találtam. Árban 250-300k a maximum plafon, de ezt sem szívesen maxolnám ki, de ahogy néztem, ennyiből mindegyik kijönne. iPadeknél még a billentyűzetet (smart keyboard vagy valamelyik logitech), egeret és/vagy tollat (logi crayon) is bele kellene kalkulálni.

Még egy megjegyzés, hogy hordozhatóság némileg fontos, a kollégium és az iskola között is cipelném.


Egyelőre három kiszemeltem van, az 2017-es MBA, iPad 7. gen (128 GB) és az Air 3 (64 GB), és főként ezek között dilemmázok. A rendszer és adottságai miatt leginkább, hiszen az iPad most már az iPadOS-szel valószínűleg elég lenne az igényeim mellé, de vannak kicsi kételyeim.


Szerintetek ezekre az igényekre elegendő a felsoroltak közül valamelyik eszköz? Ha igen, melyiket érdemesebb választanom, melyik lenne jobb?


A válaszokat előre is köszönöm, és bocsánat, ha nagyon laikus a kérdésem.



2020. ápr. 15. 16:18
 1/8 cilike2 válasza:
Én most készülök Macbook Air-t vásárolni. Hasonlóak a szempontjaim mint neked, csak én videókat nem vágok. A komolyabb dolgokra azt mondják inkább a Macbook Pro az alkalmasabb, de ahogy írtad az alap dolgokat az Air is elvégzi. Én azt javasolnám, hogy laptopot vegyél te is, nem kell mindig a tartozékokra vigyáznod, hordozgatni magaddal. Az Air gépek igazából könnyűek és vékonyak, tudod magaddal vinni bárhova. Szerintem jobban is ki tudnád használni mint egy iPadet. Nekem van iPadem , de nagyon hiányzik a laptop, hosszútávra mindenképp jobb. Meg én még azt mondanám, a hosszútáv miatt, hogy 64gbt ne válassz, még a 128gb elmegy, de egy 256 lenne talán a legjobb, hogy biztos minden elférjen rajta, ha szeretsz így videókat is vágni gondolom az még több helyet is foglal stb. 😊
2020. ápr. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, nagy dolgokra a pro értelemszerűen jobb, de mivel jól optimalizáltak a mac-only appok, ezért annyira nem gond, hogy nem egy erőmű. Meg annyit már egyáltalán nem szeretnék egy gépre költeni. :D

Milyen iPadet használsz egyébként? Annyira lehetetlen kiváltani ilyen "alap" dolgokra? Mert igazából a videókra elég lenne, LumaFusion borzalmasan jó program (4K videót is tud vágni egy alap iPaden), meg a slideover funkció is szimpatikus multitaskinghoz, és összességében picit jobban is hajlok az iPad felé, a hordozhatóság és funkciók miatt, csak picit kételkedek benne, nem tudom mennyire lenne elég egy laptophoz képest, még az új rendszerrel is. Na meg, a tartozékok is egy külön kategória, a gép árának a felébe kerül annyi minden, ha teljes setupot szeretnék, de nagyon szimpatikus például a rajzolási, jegyzetelési lehetőség.

A tárhelyes javaslatot is köszi, szerintem 128 alá nem adom, mert még ha van is felhős opcióm, jobb, ha nem kell mindig törölgetni, és a videók mellett a tárhelyre is figyelni, meg ha jön rendszerfrissítés, nem kell aggódnom, hogy nem fog elférni. :)

2020. ápr. 16. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja vettem Ipad Air 3-mat, 64GB. Kifejezetten azért, hogy ezen jegyzeteljek egyetemen. Apple pencillel írok, Notability és Goodnotes 5 alkalmazáskoat használom. Azér ruháztam be rá, mert már halomban állnak a jegyzeteim, az íróasztal 3polca és 3 fiókja tele, a könyvespolcom alsó 3 sorában is csak jegyzetek vannak. Ha valamit ki akartam keresni az kb lehetetlen volt. Ezekkel az alkalmazásokkal 2 perc alatt bármit megtalálok.

Plusz most a járvány miatt pl több szakkönyvet is megkaptunk pdf formátumban, sokkal egyszerűbb egy tablettel a kézben mint 2-3kilós könyvekkel.

Viszont ha sokat akarsz gépelni akkor vagy billentyűzetet kell hozzá vagy inkább válaszd a laptopot.

Ja és nekem a tárhellyes nincs gondom, minden icloudon van, havi 300forintért lehet venni 50giga, 900ért 200GB tárhelyet

2020. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és a 7.gen vs air között mindenkeppen az airt válaszd. Egyrészt újabb chip van benne, de nálam a laminált kijelző döntötte el a választást.
2020. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is! (Zöld kéz ment mindenkinek természetesen.)

Ez a jegyzetes ötlet sem rossz, igaz, én füzetekben jobban preferálom, de lehet még áttérek később az iPaden való jegyzetelésre, mert sokkal szimpatikusabb, helytakarékosabb és környezetkímélőbb is.

Billentyűzetet mindenképp szeretnék hozzá, jelenleg a Smart Keyboardot néztem ki, de ha minden igaz, hamarosan megjelenik a Logitech Combo is, amin touchpad is lesz, szóval az már teljesen kiváltana egy laptopot beviteli mód terén. Egyedül arra leszek kíváncsi, hogy olyan jól fog-e működni majd, mint a Magic Touchpad. Tárhely lényegében meg van oldva, van OneDriveom (1TB), eleinte ezért is gondolkodtam csak a 32 gigásban. 64 szerintem teljesen elegendő lenne, csak a 128 szimpatikusabb, mert akkor meg semmiféle kompromisszumot nem kéne kötnöm. De ezen szerencsére még van időm filózni.

Ahogy egyébként nézegettem a régebbi productokat is, az Air 2 már 6 éves, és még mindig használható szinten van, és megkapta az iPadOS-t is. Ezek szerint a hármassal is lehet 4-5 évre számítani. Te mennyi ideig tervezed majd használni?

Valamint, a laminált kijelző és az újabb processzor tényleg sok újdonságot, pluszt ad? Néhány helyen nem is javasolják a sima iPadet ezen hiányok miatt, máshol meg teljesen elegendőnek nevezik.

2020. ápr. 16. 23:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Még egy dolog, amit kifelejtettem: ha van mellette géped is, vagy azt váltottad le, mennyire érződik a hiánya, mennyire "törpül" el mellette az iPad?
2020. ápr. 16. 23:16
 7/8 cilike2 válasza:
Én még az első hozzászóló voltam és nekem iPad Air van, vagyis a dobozán ez van, de olyan 4-5 éve van meg. Gimis évek alatt én végig használtam de leginkabb sorozat, filmek nézésére sosem jegyzeteltem rajta, csak gépen. Jól bírta igazából most is használom, az akksija merül gyorsan, annak kéne egy csere ennyi idő után, plusz a képernyőjét betörtem véletlen. Szóval tudom, hogy nekem az egyetemi éveimre egy laptop kell, türelmem se lenne mindig összerakni, vagy tuti agyvérzést kapnék ha nem találom a tollat stb. iPad és Mac mellett is lehet érvelni meg ellene is, az a fontos , hogy te gondold végig, melyiket használnád szívesebben, melyiket tudnád jobban kihasználni. Szerintem igazából egyik választással sem jársz rosszul én úgy gondolom. 🙂
2020. ápr. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, szerintem akkor az még az első generáció lehet, ami nagyon jó volt, csak sajnos még a gépes stílusú rendszert nem kapta meg.

Szerencsére van egy kis időm, szóval még tudok rajta gondolkodni, meg egyikkel sem járnék különösebben rosszul. Van egy egész alap laptopom is most, szóval ha az iPaden nem is tudnék minden munkát elvégezni, itt van ez, meg van tabletem is, szóval ha a MacBook nem lenne elég jó tartalomfogyasztásra méretben, arra is van megoldás. Tehát ahogyan te is mondtad, egyik választás sem rossz, még átgondolom a szempontjaim szerint.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a tippeket! 🙂

2020. ápr. 23. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!