Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lézergravírozó géppel hogy...

Lézergravírozó géppel hogy kell átlátszó akril üveget gravírozni?

Figyelt kérdés
Van egy 3W-os lézergravírozó gépem, amivel többféleképpen próbáltam gravírozni. Normál esetben ha az üveg alá van támasztva, tehát a "levegőben lóg" nincs ráfektetve egy másik felületre, és rágravírozok, egy mattos fehér felületet kellene csinálnia, nekem meg még meg se karcolja az üveget, olyan, mintha semmi se történne. Mindez nagyon lassú sebességen, 5mm/s, és maximális lézer intenzitással.(Ami a fába több mm-t bevág pl.) Viszont ha alárakok egy fehér nyomtatópapírt, rendesen gravíroz, csak ott a probléma ezzel, hogy bele is égeti az égésterméket a műanyagba, így foltokba feketés lesz, ami nem elfogadható. Gondolom az anyag áttetszősége miatt átmegy rajta a lézerfény, és az első esetben ezért nem csinál semmit. De akkor a youtubon látott ellenpéldáknál hogyhogy működik? Öntött akril lapról van szó, és nem extrudáltról, tehát az anyagmínőség nem lehet probléma. Csinált már valaki ilyesmit?

2020. máj. 3. 12:03
 1/2 Vacuolum válasza:
A fókuszpont legyen beállítva arra a mélységre ahova gravírozni szeretnél.
2020. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A fókusz beállítás is fontos, de utánnanéztem, és megvan a megoldás, mi a hiba! A "fiber" típusú lézer nem képes az akrilt, főlleg a transzparent akrilt vágni-gravírozni! A fény hullámhossza játszik közre, amíg a fiber típusú lézer 1 mikrométer, a CO2 lézereké 10 mikrométer! Másra alkalmas a kettő lézertípus, más-más anyagokra opcionális. És utánnanéztem, az ebay leírásban is ott van, hogy nem képes áttetsző akrilt vagy üveget gravírozni, csak figyelmetlen voltam...
2020. máj. 3. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!