Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van nekem egy Boss Katana...

Van nekem egy Boss Katana 100W-os gitárerősítőm. A jövőben szeretnék venni egy basszusgitárt. Csak otthoni gyakorlásra/zenélésre. Az erősítő bírni fogja? Ha igen milyen beállítások mellett?

Figyelt kérdés
Felezhető rajta a teljesítménye, 0,5w,50w vagy 100w-ra lehet állítani.

2020. máj. 7. 19:16
 1/10 Szirty ***** válasza:
46%

Valószínűleg elég lesz gyakorlásra.

Hogy bírni fogja-e nem tudom.

Nem szeretném ha a szomszédom lennél.

2020. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak basszusgitárosok, akik kifejezetten szólógitárhoz valófejeket használnak. Ebből kiindulva, alkalmas lehet a kombót a feladatra. Természetesen ne várj hasonló hangnyomást, mint egy direkt basszusra optimalizált készségtől.


Az igazi válaszom pedig egy kérdés: egy forma egyes kocsival el elejét menni tejért?

2020. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 8. 14:03
 4/10 Waff ***** válasza:
Nem okoskodás, csak kíváncsiság...miért nem veszel egy rendes basszusgitár kombót/erősítőt?
2020. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tervben van az is, csak sajnos később lesz rá pénzem.
2020. máj. 8. 21:27
 6/10 kojee ***** válasza:
100%
Az erősítő simán bírja, attól, hogy basszusgitárt kötsz rá semmi baja nem lesz. A problémát a hangszóró okozhatja, ami ha gitárhoz van optimalizálva, akkor nem tud akkora mértékben kimozdulni, mint egy PA vagy basszusgitárhoz kitalált hangszóró. Ez is csak akkor probléma, ha megküldenéd nagyon, ha kis teljesítményen használod, akkor bírja, vagyis gyakorlásra bőven elég.
2020. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon szépen köszön a bővebb válaszát! :)
2020. máj. 9. 19:56
 8/10 anonim válasza:
magas hangerő
2020. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy nem szabad basszusgitárt gitárhangszórón használni mert a menbrán nem bírja a mély tartományt és idővel tönkre megy.
2020. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bírni fogja a basszgitárt, nem okoz gondot a hangszórónak, ha a hangerőt csak annyira tekered fel, hogy a hang ne torzítson.
2022. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!