Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A LED szalagom egyik napról a...

A LED szalagom egyik napról a másikra nem működik rendesen. Új ha megnyomom a kék gombot zölden világít, ha megnyomom a zöldet kéken világít. Illetve pár új szín is van, a többi meg eltűnt. Tegnap még semmi baja nem volt. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2020. máj. 9. 22:14
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Az RGB áramkör közül, ha megszakad valamelyik, borulnak a színek, van ilyen.

Tisztázni kell az esetleges érintkezési hibát.

2020. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt néztem hogy amikor kéken világítpl, akkor a leden a kis B betű résznél világít ugyanúgy a négyzetben.

És azt hogy kell?

2020. máj. 9. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az RGB áramkör közül, ha megszakad valamelyik, borulnak a színek, van ilyen."

A kérdező egyértelműen leírta, hogy az alapszínek felcserélődtek. Tehát nem lehet érintkezési hibára fogni.

2020. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

# 3

Ez azért nem olyan egyszerű, hiába szeretnél megint hülyének nézni, 72 % rosszindulat, szokás szerint.

Szerinted hány olyan "kérdezővel" találkoztam már a képcsöves TV-k szervizének korszakéban is, ahol a "kérdezők" kissé belezavarodtak ezekbe az RGB-dolgokba?

Szóban nem egészen úgy adták át a színjelenségeket, mint amit a valósággal való találkozás indikált.

Tehát maradjunk annyiban, hogy nem ok nélkül írtam, amit írtam, ebből a leírásból pedig te nem tudsz meg pontosan mindent, mint ahogy én sem.

Mert ez csak egy szóbeli közlés, nem látod a valóságot.

Ezt mutatják a szerviztapasztalatok, én kérek elnézést...

2020. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megkérjük a kérdezőt, nyomjon a távkapcsolón pirosat és milyen színt kap, kéket és milyen színt kap, zöldet és milyen színt kap.

Esetleg fotót is mellékelhet.

Ja, és ha fehéret nyom, akkor fehér-e a fény (mindhárom LED világít, az R, G és B betűjelű ledek).

Nem rosszindulatból írtam, hanem tapasztalatból. Elnézést hogy fel mertem szólalni más véleménnyel, mielőtt szétszedi és kontakthibát keresne.

2020. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pirosat nyomok piros, kéket nyomok zöld, zöldet nyomok kék, fehéret nyomok fehér.

Viszont pl ami eddig voltak narancssárgások, fokozatosan valtoztakna színek a sárgaig, azok most rózsaszínek, ami eddig nem volt, csak egyre kevésbé erős.

Ha a citromsárgát nyomom rózsaszín (az az 1 volt eddig is), ha a rózsaszínt citromsárga.

A többi szín ami ilyen keverék, atmenet azok eltűntek helyettük az alapszínekneknaz egyre kevesbé erős, világos verziója van, de nem keverék.

2020. máj. 10. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Helyreállt már?

Illetve amiról még nem esett szó, hogy van-e csatlakozó, ami esetleg rosszul lett összedugva?

2020. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem állt helyre pesig nagyon sokat kerestem a netem hogy mi a hiba de nem találtam semmit. A csatlakozóval sincs probléma.
2020. máj. 14. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!