Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megvalósítani?

Hogyan lehet megvalósítani?

Figyelt kérdés

Van egy 100W-os generátorom, lényegtelen mi hajtja.

Akkumulátor is van rá kötve egy fesszabályzó segítségével.

Erre a rendszerre szeretnék egy olyan elektromos motort kötni ami valószínű, hogy 96W-os vagy valamivel több.

Nincs rá írva, viszont a motort egy 8A-s olvadóbiztosítékon keresztül hoztam működésbe amely szemmel láthatóan egy kicsit elkezdett füstölni, de még nem pattant el, valószínű, hogy a por vagy kosz égett le róla. Így számításom alapján arra jutottam (mivel 12V-os a rendszer), hogy 12V szorozva 8A-val az 96W tehát minimum 96W teljesítményű ez az elektromos motor.

A generátor, feszabályzó illetve akkumulátor rendszerébe ezt én úgy szeretném beépíteni, hogy csak és kizárólag az akkumulátorról kapjon feszültséget. Nem szeretném, hogy tönkretegye a generátort erre van lehetőség mit kellene még beépíteni, hogy amikor bekapcsolom az elektromos motort akkor a generátorról ne szívja az áramot?


Példának okáért ha valamennyire vagy teljesen le van merülve az akksi (12V 5Ah bőven elbírja) akkor ne tudja a generátor közvetlen a fesszabályzón keresztül működtetni.


2020. máj. 30. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudod megadni hogy honnan kapjon áramot. Azt igen hogy mondjukcsinalsz egy 8 amperes current limitert és akkor meg van oldva
2020. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elvileg az aksid pufferként működik, tehát ha nem folyamatosan űzemel a motor, akkor a töltőd csak az aksi töltésére ad áramot. Ezesetben én egy jóval nagyobb kapacitású aksit vennék.

-Hasonló eset, mint a gépkocsiknál. Mindenesetre jobb, ha a biztit is nagyobbra cseréled.

2020. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem folyamatosan üzemelne, csak mindig pár másodpercig max 10 másodperc. A biztosítékot direkt nem akarom nagyobbra cserélni, inkább az égjen ki mint valami más az elektromos rendszerben.

Akkor tehát egy nagyobb kapacitású akksi segítene a dolgon?

2020. máj. 30. 12:13
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Van egy 100W-os generátorom, lényegtelen mi hajtja."

De az nem mellékes, hogy meddig és milyen generátor, milyen szabályzó.

Más az autók rendszere például (gerjesztett szinkrongenerátor, gerjesztésszabályzóval), más a motorkerékpárok többsége (permanens mágneses, söntszabályzóval leterhelve).

2020. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az egyszerűség kedvéért vape gyújtás
2020. máj. 30. 17:12
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak ismételni tudom magam, az elektromosságban, de főleg az elektronikában nagyon is lényeges a teljes kontextus átlátása, az adott feladat legjobb megoldásához.

Még mindig nem tudni semmit a generátor és a szabályzó konstrukciójáról.

2020. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kerestem képet mind a gyújtás állórészéről mind a feszültségszabályozóról értem itt azt hogy kapcsolási rajzokat magáról az alkatrészekről, de csak ezt vagy ehhez hasonlót találtam.

Belinkelem közvetlen a képet majd azt a linket ahol azt találtam.


[link]


[link]



Maga az állórész így néz ki

[link]


Illetve a feszültségszabályzó:

[link]

2020. jún. 1. 10:47
 8/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az egy mágnessel gerjesztett egyfázisú generátor söntszabályzóval, ami azt jelenti, hogy amikor túlpörgeted, kb. 14 V felett ráterhel az elektronika és elfűti a feleslegben termelt energiát.

Gyakorlatilag "erőszakkal" nem engedi feljebb menni a feszültséget, a jobb érthetőség kedvéért.

A teljesítmény egy része váltakozóáramként vehető le a világítótekercsről, másik része egyenirányítás után az akkut tölti.

Egy ilyen generátort 10 másodperc alatt még rövdzárral sem tudnál leégetni, mert annyi idő alatt nem bír túlmelegedni a tekercs, illetve ezeknek van annyi belső ellenállása, ami szintén áramkorlátozó. Azért is lehet söntszabályzóval leterhelni.

A szabályzóban lévő egyenirányítót hamarabb túlterhelheted, attól függően, hogy az milyen áramra van méretezve.

2020. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mármint nem úgy kell elképzelni, hogy a tekercs ellenállása korlátozna (az nem nagy ellenállás), hanem itt egy állandó mágnes termeli az áramot, aminek az ereje (gyengesége) maga a korlátozó tényező.
2020. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem tehát akkor maga a gyújtás állórész bírná csak kérdéses a feszültségszabályzó.

Az a baj hogy maga a szabályzó nyomtatott áramköréről nem találni semmilyen rajzot mi hogy van bekötve.

2020. jún. 1. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!