Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy dron megvalósításához...

Egy dron megvalósításához ezek elegek lesznek?

Figyelt kérdés

4db ilyen motor: [link]


váznak: [link]


Áramellátás: [link]


Az akkumlátort tölteni: [link]


giroszkop: [link]


A motorok irányításához meg az egésznek az alapja egy arduino mega lenne. Az arduino programozása megy most kéznél egy uno van csak nem hiszem hogy a kivezetés elég lesz e. bekötések meg egyéb ilyesmikhez kábelek bekötéséhez itthon van mindenem. Meg elöször egy nálam lévő Bluetooth-al irányítanám telefonnal(nem nagy távolságra csak pár méteresre maximum) késöbb nagyobb hatótávolságokra való rádiós kommunikációra váltok, de ez még a jövő kérdése.

Szerintetek így megvalósítható, vagy még mire lenne szükség? Nem komoly dront akarok csak így hobbiból összerakni. Ezt ilyen célkitűzésképpen, mert akarok végre valami nagyobb projektet összehozni.



2017. dec. 21. 22:03
 1/4 Szirty ***** válasza:
100%

Szerintem kelleni fog hozzá négy valamiféle teljesítmény fokozat is a motorok meghajtásához ami működik azon a feszültségen és bír akkora terhelést.


Szép feladat lesz a vezérlés megírása! Sok sikert! :)

2017. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :D Hát igen a giroszkópot és a motorokat lesz jó összehangolni. De mit értesz teljesítmény fokozat alatt? Ha az ESC-t az jön a motorok mellé.
2017. dec. 22. 10:53
 3/4 Szirty ***** válasza:

Az ESC nem tudom mi.

De hogy mit értek alatta? Az arduinó kimenete nyilván nem tudja több amper árammal meghajtani a motort.

Na oda kell a teljesítmény fokozat (motor driver áramkör).

2017. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erre való az ESC az arduino az ESC-nek küldi a jelet és arra van rákötve az aksi és az ESC kb 30 ampert ad le amit én rendelek
2017. dec. 23. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!