Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha két 110 V-os izzólámpát...

Ha két 110 V-os izzólámpát sorosan 220V-ra kapcsolunk. A 100w vagy a 40W-os ég ki?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 14:36
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%
A 40 W-os kap túlfeszültséget, de 230 V-ra kapcsolod szerintem.
2020. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Házi feladat, tehát szerencsére nem kell sem ilyenre kapcsolnom. Köszi a segítséget :)
2020. jún. 2. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Soros kapcsolásnál a nagyobb ellenálláson esik nagyobb feszültség, a 40 W-os izzólámpa ellenállása nagyobb, ezért arra jut nagyobb feszültség. Nem biztos, hogy azonnal kiég, de nem sokáig bírja. Az ellenállásukat kiszámolni nem lehet, mert azok az izzószál hőmérsékletétől függenek. A soros kapcsolás miatt a 100 W-osra a névlegesnél kisebb, a 40 W-osra a névlegesnél nagyobb feszültség kerül. Ezért a 100 W-os ellenállása a névleges feszültségen mért értékhez képest kisebb, a 40 W-osé nagyobb lesz.
2020. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valaki tudna segíteni ezekben is? :

[link]

2020. jún. 2. 15:05
 5/8 Szirty ***** válasza:
14%

Ha a feladatokat mással csináltatod meg, akkor hogyan leszel annak a dolognak a birtokában amit úgy hívnak hogy "tudás"?


Jah, hogy ez nem is célod? Én kérek elnézést!

2020. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg a tanárnak is az lenne a dolga, hogy áttadja a tudást, nem hogy egy kisregényt lemásoltasson aztán TZ. De ha ő ezt nem teszi meg, nem tudom másképp megoldani.
2020. jún. 2. 20:27
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

A kondenzátorok ez alapján megoldhatók:

[link]

Az ellenállásoknál soros-párhuzamos eredőszámítás, Ohm-törvény alkalmazása, illetve annak folyományai:

[link]

Maga a számolgatás (különösen a vegyes kapcsolású ellenállások esetében) már csak "trógermunka", tehát amihez ész nem nagyon kell, csak csinálni kell. Hasonló, mint az 1x1.

Ezt két okból nem számolnám ki:

- Kinőttem már ebből.

- Lusta barom is vagyok.

- Abból nem tanulsz semmit, ha én számolom ki.

2020. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%
Vagyis ez már három ok, csak olyan hülye voltam, beszúrtam még egy tételt, de nem korrigáltam. Meg a bor is / boris hat már, ezek szerint.
2020. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!