Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A vízállóság milyen vízben...

A vízállóság milyen vízben érvényes?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung Galaxy Watch Active 2, IP68-as tanúsítvánnyal, és az a kérdésem, hogy például kerti furott

kútnak a vizében működik-e, és nem lesz e semmi baja, illetve, hogy tengervízben, termálvízben mire kell odafigyelni. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2020. jún. 7. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vízállóság tök jó dolog... lenne, ha a gyártók nem írnák egyébként oda, hogy beázásra nem érvényes a garancia. Éppen ezért én a Watchomat nem használom vízben, pedig erre aztán tényleg mindenki azt mondja, hogy nyugodtan lehet, viszont nem akarok én lenni az egyetlen kivétel, akinek pont be fog ázni, akármi miatt.
2020. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már csalódtam "vízállóságban" Nekem volt egy Samsung Xcover 271-es telefonom az is IP64-es minősítéssel. Egyszer előfordult, hogy közepes erősségű esőben telefonáltam KB. 3-4 percet és a teló beázott!!!


Ismerőseim körében is volt már olyan, hogy "vízállónak" minősített telefon beázott. Én már nem hiszek az ilyen marketingfogásoknak.

2020. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Bármilyen vízre. Nem a víz minősége, hanem a nyomás számít. Persze, 60 fokos termálvíz, vagy 100 fokos gejzir más téma, de ott sem a víz hanem a hőmérséklet a gond.
2020. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tengervízbe nem ajánlom mert a só megmarja a gumi szíjat és a hátulján a tömítést vagy hogy kell mondani. Sima vízbe nyugodtan beleviheted.
2020. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, hát azért az IP64-et ne hasonlítsuk össze az IP68-al. Közepes erősségű esőben IP64-es telefont én biztosan nem használnék, tehát a te eseted, kettes, jó eséllyel user error.
2020. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

IP64-essel ne csodálkozz hogy beázott :D


a termálvíznél és a tengervíznél a lerakódásokkal lehet gond.

lehet hogy a telefonnak nem lesz baja, használható marad, de esztétikailag lesz kifogásolható.

kicsapódnak rá a sók, meg egyebek amik a vízban vannak.

2020. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az IP68 elvileg állja a vizet. Gyakorlatilag lehet, hogy az van ráírva/ismertetőbe írva, de hogy valójában mennyit bír, az más kérdés. Egyébként itt a pontos lista az IP-szabványról:

[link]

2020. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az igényesebb készülékek a jobb zárás érdekében túlnyomással vannak lezárva, igy nagyobb külső nyomást is kibirnak. Volt alkalmam egy MIG vadász repülő fedélzeti rádio adovevő készülék első kidobozolását

megnézni.

2022. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!