Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet zuhanyozni, fürdeni,...

Lehet zuhanyozni, fürdeni, úszni vagy strandolni olyan órával, aminek a vízállósága 3 BAR? Lehet víz alatt az óra?

Figyelt kérdés
Illetve mennyire áll ellen esőnek?

2017. okt. 1. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Zuhanyozni lehet benne, esőt is bírja, de vízbe ne menj vele. 10 BAR-os már biztos nem ázik be.
2017. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, hogy a statikus vízállóság, amit nyújt most az órád, az nem szükségszerűen szereti majd az úszásnál fellépő dinamikus terhelést. Mert nem mindegy, hogy csak ülsz a vízben, vagy veretnek a slaggal is :)
2017. okt. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan belemehetsz a vizbe is.
2017. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én órám Q&Q Attractive water resistent 5 Bar. 2 éve vettem, eddig 2x voltam vele egy év különbséggel az uszodában. Elemet se cseréltem benne, nem hogy beázott volna =D Az-az gyári ami rátehet egy keveset a biztonságra. Több oldalon utána néztem a válaszért, 1 Bar tényleg 10 méter kb.

Itt az oldal: "Online pressure converter" melyben megbízom.

[link]

→3 Bar is equal to 30,59 mH2O← ezt írta a számláló. Én gondolkodás nélkül elmennék vele úszni is. Noha nem az én órám, de ha nem merek bemenni vele a vízbe, tudván, hogy vízálló, akkor nem volt értelme ilyet venni. Természetesen nem én dogom kifizetni, ha tönkre megy, mert kínai, vagy rosszul volt összerakva, ezért a döntés a tiéd kedves felhasználó. Ha elromlana a karomon, tudnám többet olyat ne vegyek =)

Tisztelettel 22/F

2017. okt. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 bar (30 m) vízállóság arra jó, hogy ha alkalmilag vizes lesz az óra (megázol benne, véletlenül vízbe ejted stb.), akkor nem megy tönkre, illetve arra, hogy pl. kézmosáshoz, mosogatáshoz nem kell levenni. Rendszeres úszásra, strandolásra nem ajánlott viselni, én zuhanyozáshoz is levenném. Rendszeres úszásra a 100 m (10 bar) vagy annál erősebb vízállóság ajánlott.


Természetesen nem törvényszerű, hogy az órádnak baja lesz, ha úszol benne vagy más módon víz alá kerül, de tudj róla, hogy nem arra találták ki, tehát ha szerencséd van, nem lesz tőle baja, de garancia nincs rá, hogy kibírja.

2017. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok.) A méterszám, illetve a bar érték azt mutatja meg, hogy mekkora vízoszlop STATIKUS nyomásának áll ellen az óra tömítése. Úszás, sportolás közben a dinamikus terhelés miatt ennek sokszorosa érheti az órát (pl. amikor fejest ugrasz, vagy gyorsúszás közben belecsapsz a vízbe). Ezért a 30 m soha nem úgy értendő, hogy 30 m mélyre lehet vele menni a víz alá :), ez egy elméleti érték, amit kimértek laborkörülmények között, de az életben mások a viszonyok, szinte minden hatás, ami az órát éri, dinamikus. Ezért nem mindegy, hogy mit csinálsz az órával a kezeden, fontos, hogy csak arra használd, amire az adott vízállóság-értékhez ajánlanak a gyártók.
2017. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!