Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond ha egy villany...

Mi lehet a gond ha egy villanymotor egyszer csak nehezen indul el, leginkább búg és amerre megpörgetem, arra forog utána?

Figyelt kérdés
Egy kompresszorról van szó, 230V villanymotor van rajta és szíjhajtás. A történethez hozzá tartozik, hogy a tartályt amire szerelve van, gőzborotvával lemostam pár órával az eset előtt, de kis nyomással, minimálisan fröcskölve, majd rá 6 órára a kompresszor eldőlt.. addig működött, mikor felálltottam a villanymotor hátulján a hűtés műanyag burkolata rányomódott a ventire, azt helyre raktam de azóta nem indul el magától, szíj nélkül sem illetve csak nagyon nehezen, leginkább segítséggel. Ha felpörög valamelyik irányba akkor működik, fel is tölti a kompresszort de újra elindulni nem tud. Egy darab kondi van rajta ha ez fontos, de nem értek hozzá és nem tudom mire jó vagy hol keressek egy nyilvánvaló hibát, autószerelő vagyok nem villanyász.. Köszönöm a segítséget
2020. jún. 12. 18:11
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Segédfázis-kondenzátor közismert hibája. Csere --> kész.
2020. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Illetve ebben az esetben lehet, hogy csak a kondenzátor vezetéke szakad le. (Hirtelen csak az elejét olvastam.)
2020. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így már tudom, merre keresgéljek.
2020. jún. 13. 07:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban a kondenzátor volt, köszi mégegyszer!
2020. júl. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!