Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék 20 méter RGB LED...

Valasz ado kérdése:

Szeretnék 20 méter RGB LED szalagot. Mit is kell pontosan vásároljak?

Figyelt kérdés
Hello! Bárhol néztem csak maximum 5 méteres szalagok voltak. Az lenne a kérdésem, hogy mikre kell odafigyelni vásárlásnál. Miket vásároljak pontosan?

2020. júl. 1. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 20 métert nem tudod egy tápegységgel ellátni. Azért csak kb 5 métereseket árulnak, mert a tápegységek ennyit bírnak kb.

Minél hosszabb a LED szalag annál jobb esik a feszültség a betáplálástól távolodva, így a fényerő is csökken.

A szalagokat össze is kötheted - forraszthatod akár, de több helyen be kell kötni tápegységet.

2020. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zzzoli ***** válasza:
100%
10 méternél, már mindkét végéről be kell táplálni, mert látványosan halványabb lesz a vége. Táp lehet egy darab, ha megfelelő a teljesítménye.
2020. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
20 méternél is elég mindkét végére tápegység? Akarok hozzá vásárolni Tavírányítót is és annak is van egy kis "doboza".
2020. júl. 1. 11:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha csak a végén táplálod meg akkor a közepe jóval halványabb lesz!

középre is kell neki egy betáp!

azt meg lehet úgy is tenni, hogy a LED szalag mellett elhúzol végig egy vezetéket amit a végéről indítasz a tápból és középen kötöd rá a szalagra.

a tápot is jól kell méretezni, hogy elbírjon ennyi terheléssel.

2020. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Már rendeltem egy teljes szettet de valami nem jó. A Távirányító egységébe vagy "dobozába" (nem tudom pontosan minek nevezik magyarul) kell az R,G,B és V+ vezeték. Viszont a ledszalagok végén csak két darab vezeték van. Gondolkodtam azok levágásán, mert akkor szabad lenne a 4 vezeték. Esetleg ha mellékelek néhány képet, értelmesebb lenne?
2020. júl. 1. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek általában közös anódos bekötésű szalagok (a + a közös).

Ha a vezérlő és a táp elbírja, akkor az egyik végére bekötöd a három színt, a másik végéig meg elhúzol egy + szálat, és onnan táolálod meg. Baromi sok feszültség fog esni ilyen hossz ledszalagon, de legalább a fényerő mindenhol egyforma lesz. (amennyivel messzebb van az egyik végtől, annyival közelebb van a másikhoz).

A másik megoldás, hogy mindkét végén és középen is megtáplálod a +al és a három szín vezetékével is.

2020. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A vezérlőbe nem nagyon lehet beletenni a vezetékeket. Itt van egy-egy kép a dolgokról. Led szalagból 4 darab 5 méteres van és abból a kis összekötőböl vagy mi, 3 darab.

[link]

2020. júl. 1. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!