Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik mikrofont válasszam?

Melyik mikrofont válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A napokban kinéztem egy bizonyos mikrofont. Audio technica at 2020 a típusa. Ennek a mikrofonnak létezik egy USB-s verziója is, ez lényegesen drágább (10 ezer forinttal). Az lenne a kérdésem, hogy integrált hangkártyával (alaplapom ASRock b450 steel legend) az USB-s lényegesen jobb hangminőséget nyújtana, vagy ilyen körülményeknél nem igazán van differencia? Plusz még az lenne a kérdésem azokhoz akiknek ilyen van, hogy elégedettek vagytok? Illetve egy minimális háttérzaj esetén (számítógép zúgása) is tiszta marad a hang? Animációs videókhoz szinkron készítéséhez illetve narráció készítéséhez is lenne használva. Ide belinkelem mindkét mikrofont.

A sima verzió: [link]

Az USB-s verzió: [link]

Előre is köszönöm, ha valamit kihagytam szóljatok kérlek.



2020. júl. 4. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nincs ilyenem, de nemreg pont tema volt mashol, milyen mikrofont ajanlanak (nem nekem), es az elso verziot ajanlotta valaki.

Amikor en mikrofont vasaroltam, rakerestem youtube-on tesztekre, ahol bemutattak, hogyan szol az adott termek.

Nekem vegul a Blue Snowball Ice melle esett a valasztasom, azzal elegedett vagyok.

Szoval azt javaslom, nezegess teszteket, abbol latni fogod, mi a kulonbseg es neked mi felel meg.

2020. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A nem USB-s XLR csatlakozású, azt alaplapi kártyára nem tudod rákötni. Egy stúdióhangkártya kell hozzá, olyan ami fantomtápot tud kiadni. Ezzel együtt drágább lesz, mint az USB-s változat, de ezerszer jobb is lesz a hangja. Az USB változat beépített hangkártyája (az árkülönbségből ítélve) nem annyira jó, valószínűleg nincs rajta se gain, se monitor, bár ez utóbbi inkább énekléshez fontos.
2020. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg a youtube-n a Zállatorvos újabb (max. 2-3 éves) videóit. AT 2020USB-vel készültek. Ezt válasszad, bármi más csak kompromisszum lesz. Ahogy az előző írta, az USB nélküli nem fog működni a gépeddel, mert 1) a mikrofon kimenete szimmetrikus, 2) fantomtáp kell neki. Ha nagy szerencséd van, használtan kifoghatsz ennyiért külső hangkártyát.
2020. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy kell neked az énekléshez, gitárkombóhoz, akusztikus gitárhoz (belépő szinten) teljesen jól működő 2020. Ha tényleg minimális költséggel szeretnéd megúszni a dolgot, és belefér egy-két hónap várakozás, akkor 15 mindennel (kivéve rendes kábel) egy BM800 Kínából, 17 egy Behringer alap stúdiós audiovezérlő, már csak egy XLR-XLR kábel kell (mondjuk azt nem szeretnéd 4 alatt megúszni, egy Neutrik tökéletes). Vagy 10-ért a közelből egy BM800+shockmount, az állvány meg ráér 7 körül ideérni Kínából.


Ha nem látszol a képben soha, vagy csak kicsiben, meg tökmindegy is, akkor a Snowball a kedvező megoldás.

2020. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek megérné azt a plusz 15 ezret az xlr-es verzió plusz hangkártya kombó? Esetleg tudnátok ajánlani stúdió hangkártyát?
2020. júl. 11. 14:14
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem érné meg. Jó az USB-s
2020. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 elistvan ***** válasza:
66%
Az egy jó mikrofon de a számítógépen dreiktbe kötve elrontod a minőségét usb-vel. valamennyi zaj be fog szűrkődni az biztos az elektromos eszközök miatt. Inkább külső hangkártya valami alapabb akár egy behinger umc22 is és a xlre szavazok. (xlr kábel jár a mikrfonhoz a dobozban? mert akkor az is plusz kiadás.) Illetve íhy mást is tudsz rögzínteni a kártyával a mikrofont egy keverővel is fugod tudni később használni.
2020. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha USB-s, akkor nem kell AT 2020 legyen, teljesen jó töredékáron bármi, amiről sokan mondják, hogy szépen szól és alacsony az alapzaja. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy átlag lakószobában jobban teljesítene a visszhangokkal egy dinamikus mikrofon, csak akkor megint kell az értelmes audiovezérlő szép XLR bemenettel.


Esetleg ha van jóárasan sztereó mikrofonos megoldás, az megintcsak jó lehet. NAGYON meglepő, mennyire nem hallja a fül a szobát, ha sztereóban szól a felvételen, míg monóban ott kong középen, értelmezhetetlenül az agy számára, és fosul szól nagyon.

2020. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

#7

Mivel az USB digitális, épp nem fog semmilyen zaj és zavar bejönni vele. Pont ez az értelme az USB-s külső hangkártyáknak. Az meg mindegy, hogy ez történetesen a mikrofonnal van egy házban. Az AT2020USB beépített kifogástalan minőségű A/D kondvertere helyett nekiállsz javasolni egy fostalicska Behringert a zajos potijaival és kontakthiba-hajlamos csatlakozóival.


A "szerintem"-es okoskodóknak ismét csak javasolni tudom,. hogy nézzék meg a Youtube-n a "Zállatorvos" bemutatkozó videóját, és az újabb videóit. A bemutatkozóban a mikrofonra is sort kerít.


A sok okostojás, amikor valaki szeretne egy Mercedes kisteherautót venni, akkor megmagyarázza, hogy a tuning Golf jobb lesz egy utánfutóval teherszállításra...

2020. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Mivel az USB digitális, épp nem fog semmilyen zaj és zavar bejönni vele"

Három köbcenti hangkártya van benne, nem olyan sokkal jobb, mint egy pont nem legolcsóbb alaplapi. Annak az alapzajáról beszélünk. USB hangkártya van kétezerért is meg kétmillió fölött is. Melyik lehet a csendesebb?


Az USB-s 2020 pont nem a racionális vásárlói döntés etalonja, de te majd elmeséled, miért jobb mindennél gondolom.

2020. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!