Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit vásárolnátok a média...

Mit vásárolnátok a média markt utalványból? GoPro megéri fényképező gép helyett?

Figyelt kérdés

Hello!


Kaptam 80k mediamarkt utalványt, amit fel kellene használnom :)

Gondolkodtam fényképező gépen, de 80k-ból nem jön ki sok olyan jó, vagy de?

GoPro-n gondolkodtam még, lehet videózni, egész jó képeket csinál, kihelyet foglal, vízálló stb...

gopro hero 7 silver kijönne annyiból :D



2020. júl. 12. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a fényképezőgépet egy sisakra szeretnéd tenni és úgy csinálni motoros videót, na akkor határozottan jobban megéri egy GoPro. Viszont ha a bokorban bújkálva szeretnél állatokról képet vagy simán természetről képeket csinálni, na arra kb. tökéletesen alkalmatlan lenne a GoPro.
2020. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A GoPro nem ugyanarra szolgál, mint a fényképezőgép, tehát nem csereszabatosak. Neked kell tudni, mire akarod használni.
2020. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

legjobban azzal jársz, ha utána olvasol, hogy jobban képben legyél, mi mit jelent és mit miért érdemes/nem érdemes választanod.


a GoPro-n egy halszem objektív van, ultra széles látószöggel, aminek még baromi nagy hordó torzítása is van. ez egy sajátos képi világot eredményez és szinte csak így lehet megoldani a jó akció felvételeket, amikor pl. a bicikli kormányára szereled a kamerát és nem csak a fejed akarod látni a felvételen. akció felvételeknél emiatt megbocsátható.

előnye, hogy kicsi és szívós, viszont nagy hátránya, hogy csak speciális dolgokra alkalmas igazán.


viszont bármi mást akarsz a GoPro-val fotózni, arra szinte teljesen alkalmatlan lesz ugyanezért.

ha pl. egy templom ajtajában állsz, akkor le tudod vele fotózni az egész templomot levágott tornyok nélkül - viszont nem lesznek a képen sem egyenes vonalak, sem párhuzamosok, mert görbülni fog minden.

közelebbi képekhez bele tudsz nagyítani, csak akkor meg le fog csökkenni a kép felbontása - akár a kamerán csinálod, akár utólag.


egy olcsóbb fényképezőgép általánosan több mindenre használható, viszont az ilyen speciális dolgokra sokkal kevésbé.


egy normál fényképezőgépnek nagy előnye lehet a GoProval szemben, hogy lehet benne optikai zoom, amivel a minőség romlása nélkül tudsz nagyítani. jó eséllyel nagyobb a felbontása is, sőt sok esetben az érzékelő mérete is nagyobb lehet, mint a GoPro-nál, ami kedvez a képminőségnek, zajszintnek.


viszont a 80e nem tú bőséges keret GoPro-nak is csak az olcsóbb változatai jönnek ki belőle és komolyabb fényképezőgép is kevésbé fog beleférni. főleg régebbi, kifutó modellekből lehet érdemes válogatnod, mert ott olcsóbban több szolgáltatást kaphatsz, mint az újabb gépeknél. amennyire tudom, Media Marktban előfordulnak néha elég jó kifutó ajánlatok.

2020. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fa_ember16 ***** válasza:
100%
ha természet vagy akármilyen kepet akarsz csinálni,akkor inkabb egy kamera. Ha viszont sokat utazol,búvárkodsz,túrázól...stb,akkor jobban megéri egy gopro mert az nem foglal sok helyet,de viszont nem csinál olyan jó képetek.nekem van kamera meg gopro is,mindkettő tetszik,de nem lehet összehasónlìtani annyira a kettőt.
2020. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még hozzátolnék egy kicsit és vennék egy DJI Mavic Mini drónt. Komoly kis gép és mivel rendes fényképezőm már van, tök jól ki tudnám egészíteni a vállalkozást vele.
2020. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!