Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lassú a laptopom. Kezdi...

Lassú a laptopom. Kezdi megadni magát?

Figyelt kérdés
Böngészek pl jófogáson, kattintok a kövi oldalra és már zavaró amilyen lassan vált. Több éve megvan. Cserélni kellene benne valamit? Egy ideje már csak töltőről működik.

2020. júl. 13. 10:36
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

Egy újratelepítés is segíthet valamennyit, de legmeggyőzőbb egy SSD beépítése.

De ilyen szavakat, mint "kövi", nagyon gáz használni szerintem.

Hölgyektől és meleg férfiaktól elfogadható, esetleg.

2020. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 savanyújóska ***** válasza:
54%
Ez alapján nehéz megmondani, mert az oldalak is interaktívabbak lettek, és pl. egy 5 éves, akkor belépőkategóriás laptop (i3, 4 giga ram), ma már nem biztos, hogy teljesíti a kellemes böngészés feltételeit. Amit így látatlanban el lehet mondani, hogy a lassulás oka lehet a por (kb. 5-10ezres tétel portalanítani, és évente, másfél évente megéri), a kevés memória, vagy egyszerűen csak a HDD miatt lassú. Azt, hogy pontosan mi az, ami a leghatékonyabban megoldaná a gondot, a pontos típus ismeretében lehet megválaszolni. (Processzor, merevlemez/SSD, memória)
2020. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 savanyújóska ***** válasza:
Ps. ha a töltőről működés nem zavar, akkor az akksi pl. maradhat, de igen, az egy határozott jele az öregedésnek.
2020. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Drága Szervizmérnök Úr!


Hölgy vagyok, akkor elvileg mar nem is olyan gaz ugyebar.. .

En szerintem senkitol sem gaz, ha egy ilyen oldalon nem figyel a stilusra, boven eleg arra figyelni mashol. Mindenesetre kapott a valaszara egy tetsziket :)


Ahogy elnezem az SSD arakat lehet jobb lenne ha akkor mar beruhaznek egy ujra? Olyan 70e korul neznek nagyon max 100e

2020. júl. 13. 11:15
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4.

Akkor még belefér, úgy-ahogy.

Még azt próbáld megérteni, hogy a névtelen fórumokon és ilyen fórumszerű felületeken hagyományosan tegeződni szokás.

Ez még a 90-es években így terjedt el, amikor még szinte mindenki ismert mindenkit.

A Facebook-nemzedéknél jött be csak a magázódás, mert ott valós nevek (is) vannak, konkrét személyek.

2020. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
59%
Apropó, nyilván azt sem tudják, nem értik a maiak, hogy a fórumokon, ahol nem azonnali üzenetváltás van (nem chat), itt van idő normálisan írni, amit sok esetben a fórumszabályzatban is rögzítenek, hogy ne idegesítsük a másikat, mert abból csak a viták vannak stb.
2020. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Úristen! :DD


Na szóval: 100 alatt van olyan laptop ami jó lehet? Asusról jókat hallok, de azok drágán futnak, esetleg akciósan ki tudom fogni 100 alatt? Milyet ajánlanátok? Köszi szépen szép napot!

2020. júl. 13. 12:42
 8/10 savanyújóska ***** válasza:
73%
100 alatt szerintem kb. mindegy, ugyanígy nagyjából 3 évig fogod tudni használni, és utána le kell majd cserélni. Egyébként egy 120 gigás SSD neked már bőven elég lehet, és azok olyan 30-40 körül mennek manapság. Laptopból legalább i3 legyen, ne nagy csodát ne remélj, szerintem jobban megéri akkor egy darabig kivárni ezzel, és kitolni a keretet 150 körülre, ott már nem elképzelhetlen az i5 és a 8 giga ram sem.
2020. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs kizárva, hogy teletömődött porral és túlmelegszik, hány fokig melegszik fel, HWiNFOval meg tudod nézni:

[link]

2020. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi marhaságot:DDD

Oké, voltak hasznos sorok is, elismerem:)


Kell egy ssd 120gb-os is elég 8-10e ft-ért, ha csak böngészkedik neten a hölgy.Memória legyen legalább 4gb, az se pénz igazán, ha bővíteni kell.

Fel kell tenni a windows 7 rendszert, amit a proci-lap elbír 32-64 bitest, frissítést tiltani a fenébe, egy két mai korú böngészőt s hasít a gép simán minden oldalon.

Ez bevált megoldás.


Aki meg azt a fos win8 meg w10-et erőlteti, használja szenvedve, melyek frissítései csak lelassítják szándékosan az adott gépet-rabolják az ember idejét s +, hogy vegyél újat.

2020. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!