Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CO2 hegesztéshez használható-e...

CO2 hegesztéshez használható-e oxigén reduktor, valamint, ha igen, hogyan lehetne beállítani?

Figyelt kérdés
A hagyományos CO2 reduktor, amit hegesztésnél használnak a kimeneti oldalon áramlási sebességet mutat ( liter/ perc vagy CFH mértékegységekkel), míg az oxigén reduktor kimeneti oldalán is nyomás érték van megadva 0-30bar tartományban, tehát szerintem az oxigén reduktor nem alkalmas CO2 hegesztéshez, de az egyik kollégám ragaszkodik hozzá, hogy "márpedig az jó, mert xy is ilyet használ" ezért kérném segítségeteket, mert én így nem tudom beállítani a céges hobbi hegesztőnket, amit hozzáteszek ő se tudott, mert mindig valami nem volt jó, én ekkor mondtam ,hogy szerintem már a reduktorral gond van, mire megkaptam, hogy " de jött gáz a palackból, jó az, csak nem tudok angolul így nem tudom rendesen beállítani" gyakorlatilag a kolléga hegesztő, de 30 évig csak MMA gépekkel dolgozott és fogalma sincs a CO hegesztésről, nem is ismeri érintőlegesen se a dolgokat, csak szerintem sérti, hogy ő, mint hegesztő nem tudja beállítani, akkor nehogy már a másik megcsinálja.

2020. júl. 13. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kézi átfolyásmérővel azt is be lehet állítani. Egy időben én is használtam úgy hozzá.
2020. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyennel:


[link]

2020. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is használtam oxigén reduktort hozzá!
2020. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyjából mekkora nyomásértéket lenne célszerű beállítani? mert 0.8-as huzal van a gépben, akkor olyan 8-10 liter/perc áramlási sebesség kéne, de ezt nem tudom, hogyan lehetne nyomásban kifejezni vagy csak próbálgassuk, aztán majd megtaláljuk, hogy mikor jó neki? :D
2020. júl. 13. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam olyan 0.6-1 bar közötti nyomásnál jött 6-10 liter, de ez elég sok mindentől függ. Be kell szerezni egy olyan pár száz forintos kütyüt és akkor tökéletesen belőhető a liter. Ez egyébként Co/Argon óráknál is hasznos, mert azok sem teljesen pontosak és ha dugulás van vagy épp szökik a gáz valahol azt is megmutatja.


[link]

2020. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zzzoli ***** válasza:
Elég bután van megnevezve a webshopban is. Pontos műszaki megnevezése egyébként rotaméter annak az "átfolyásmérőnek". Van beépíthető rotaméter is, tűszeleppel, azt érdemes beépíteni, mert folyamatosan látod a mennyiséget, tudod korrigálni.
2020. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis az a beállítás menete, hogy hulladékon rosszra tekered, aztán a megszokott ráhagyással jóra, leginkább füllel. Egyéni preferencia kérdése, hogy mennyire az igazságot akarod megjegyezni, amikor rövid gombnyomással a mérőre pillantasz, és persze hogy mennyire érdekel, hogy hőmérsékletfüggő-e a mérés. Részemről nem jegyzek és jegyzetelek paramétereket, hanem megtanultam gyorsan beállítani a riget, innentől mindegy, mekkora redneck cuccon kell kint a semmiben rögtönözni, hegesztek és kész.
2020. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!