Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik ilyen mechanikus...

Létezik ilyen mechanikus időzítő 12V-os változatban?

Figyelt kérdés

[link]


Azért a mechanikusat preferálom, mert ha elmegy az áram, a mechanikus nem felejti el az állapotát, míg a digitális igen.


Egy olyannal 12V-ossal is beérném, ami csak ki-be tud kapcsolni a kimenetén 12V-ot 10-15 percenként, és nem felejti el, hogy hol tartott, amikor véletlenül kimarad a bemeneti áram.


2020. júl. 26. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

12 voltos ilyen időkapcsolót nem tudok, de egy időben foglalkoztam hobby szinten arduinoval, és ott egyszerűen meg lehetett csinálni egy ilyen kapcsolást, akár több relét is kapcsolva.

Vagy veszel egy ilyen mechanikust és abba dugod be a tápegységet.

2020. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pont ilyen elvi képtelenség, hiszen aki látott ilyet a belülről az tudhatja, hogy egy apró szinkronmotor hajtja, ami értelemszerűen az 50 Hz-el szinkronban forog, vagyis a hálózat adja a időalapot.

DC-ről nem is mehet ilyen motor, illetve abból időalapot sem tudna venni.

Inverterrel is csak úgy lehetne megoldani, hogy a frekvenciát kvarcoszcillátorral előállítani, leosztani 50 Hz-re.

Kínából lehet rendelni 12 V-os modulokat, aminek természetesen saját időalapja van, illetve multifunkciós lévén processzoros is van, de azt nem tudom, áramszünetre hogyan reagál, ilyen szempontból.

2020. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyébként a digitálisban is gombelem segítségével őrzik meg az órabeállítást, az nem jegyzi meg a ciklust?

Pontosan nem emlékszem, noha nekem is van kétféle típus a lomtárban.

2020. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"a mechanikus nem felejti el az állapotát, míg a digitális igen."

hát de... a beállított kapcsolási időket nem felejti el, de ha nincs hálózati fesz akkor a motorja sem megy, ergo bekésik. Ha van 1,5 óra áramszünet akkor 1,5 óra késést fog összeszedni.

Ahol pontos időre kell kapcsolni akkor ez gond, mert ha csak 3-4 perc áramszünet is van az már meg fog látszani, ennyit fog késni és utána kell állítani.


Egy ilyen obis kapcsolóórával is meg lehetne oldani a dolgot, de ár kell építeni. A motort meghagyni hogy a konnektorból kapja az áramot, és csinálni neki pluszban egy 12 voltos bemenetet. de nem tom megéri-e ennyi macerát a dolog.

2020. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mire szeretné használni a kapcsolót a kérdező. Mert gyanítom, hogy csak valamilyen ki-be kapcsolgatásra használná ahol inkább az állapot a fontos. Valahogy az az érzésem, hogy tojáskeltetőt építene, és az időkapcsolóval mozgatná a billegtető mechanikát. Ott meg gond ha kétszer ugyanabba az állapotba kapcsolna a rendszer áramkimaradaás esetén. Ilyen szempontból tényleg jobb mechanikus.
2020. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A digitális pont nem felejti el sem az időt, sem a beállításokat.

Ha visszajön a hálózati feszültség, megy minden tovább.

2020. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

bocs, nem volt egyértelmű: én a mechanikusról beszéltem!

van digitálisom is, az amíg jó az LM addig nem felejt sokat :D


esetleg azt meg tudná tenni a kérdző, hogy egy 220-as.... jajjjj de le leszek ezért szúrva, úgyhogy inkább 230 voltos mágneskapcsolót vezérelne az órával és a mágneskapcsolóval meg már azt kapcsolgat amit akar.

2020. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
65%

Nem tudom, mit kell majomkodni, ha egyszer 230 V, akkor ennyi.

Viszont megmondom őszintén, hogy LM, KV, ezek ilyen válogatott aljasságok, az én szememben.

Ja, magyar irodalmon nőttem fel, majd nehogy én kérjek elnézést...

2020. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
most csak magadtól kell elnézést kérned amiért ráharaptál a horogra :D
2020. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Oké mérnök úr, egyetértek, te sem szereted, ha írásban jó 7VG-t kívánnak neked :P
2020. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!