Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Zenében a ritmus szűrése?...

Zenében a ritmus szűrése? Milyen frekvencia?

Figyelt kérdés

Akarok építeni egy ritmusra villogó lámpát.

Nem értek a zenéhez, van valami általános frekvencia-sáv, amit szűrhetek és nézhetem hogy éppen "van e" ritmus?

Vagy elég, ha szűrő nélkül, csak az amplitúdót figyelem, hogy mikor van egy bizonyos határ fölött?



A ledet egy másik elektronika fogja hajtani, két részre osztottam, 1. ad egy jelet, ha ritmus van, 2. kapcsolja a ledet x időre, ha volt jel.



2018. jan. 24. 10:18
 1/3 Szirty ***** válasza:
Első közelítésnek jó ha az amplitúdót figyeled. A ritmust rendszerint dob adja, vagyis mély hang, aminek az amplitúdója a legnagyobb.
2018. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Audacityvel próbáltam szűrőket berakni zenére, 200Hz low pass filter egész jól kiszűrte.


Így tervezem összerakni:

zene telefonról -> két csatornából mono -> LM386 erősítő-> low pass filter -> LM393 comparator -> 555 timer monostabil módban -> tranzisztor, led.


Ez így szerinted működhet?

2018. jan. 25. 23:41
 3/3 Szirty ***** válasza:
Igen.
2018. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!