Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Internet elosztás. Hogyan?

Internet elosztás. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nemrég építkeztünk (ikerház), a ház egyik részében van internet UPC - már vodafone ugye. Az új részben az emeleten és lent is be vannak húzva a kábelek (mindegyik fent a padláson), mind a tvnek mind az internetnek azonban a connect box a másik házrészben van a földszinten. A tetőtér egy mindkét házrésznek ahol minden kábel található, a kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e ezt oldani úgy, hogy a házon belül ne kelljen még egy csomagot fizetni feleslegesen, illetve magát a kábelt tv-t is el tudom-e osztani (van valami elosztó amibe bele kell dugni a tetőtérben)? Hívtam őket, de hát kb. annyira voltak segítőkészek és annyira jönnek(3-4 hetet mondtak) ki mint az internet minősége amit szolgáltatnak...

Köszönöm minden jót!



#Upc, internet, vodafone, modem, net, elosztás, utp, kábel, intertnetkábell,
2020. júl. 30. 12:09
1 2
 1/13 anonim válasza:

A tv elosztásához további media boxokra lesz szükséged, mely a UPC(Vodafone)-nél tudomásom szerint 1000Ft/db/hó áron kapható.


A tv-hez tartozó koaxot még a tetőtérben szét kell osztani egy T elosztóval, aminek egyik ága a másik lakásba megy át, másik pedig a jelenlegibe. (Lehet, hogy ezt már megcsináltátok.)


Az internetet legegyszerűbb módon úgy lehetne megoldani, ha a connect box egyik kimenetébe becsatlakoztatjátok azt az UTP kábelt, ami a másik házba megy át. (Kell hozzá egy RJ45 csatlakozó, és egy krimpelőfogó. B típusú színsorrend szerint kell bekötni.)


Az új lakásban pedig a kábel másik felére szintén mehet az RJ45 csatlakozó, B-s színsorrend szerint. Utána pedig egy Router, vagy Switch WAN portjába kellene becsatlakoztatni. Innen pedig még tovább lehet osztani a lakáson belül.

2020. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Tökéletesen egyetertek az előttem poszt-tolóval, csak az utolsó ponthoz: kizárólag switch, így egy alhálózaton lesz minden, nem kell a routert konfigolni, stb. Annak meg egyenrangú portjai vannak (nem menedzselhető switchekről beszélünk persze), szóval mindegy, melyikbe dugod a másik házba vezető "uplinket".
2020. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Még egy olyan problémám lenne, hogy az a két kábel, ami a másik lakásrészben van, az csak be van húzva tehát az egyik része a tetőtérben van, a másik meg a két szobában, és a connect box a másik házrész alsó részében van. Így, hogy tudom megoldani?

2020. júl. 30. 13:49
 4/13 anonim válasza:
A legegyszerubb lenne a ket hazbol felmeno egy-egy, megfelelo aljzathoz meno kabeleket erenkent osszekotni, forrasztani, v lecserelni egy folytonos kabelre. De egy-egy rj-45-os dugo, es egy 100 forintos ethernet toldo ugyanolyan jo (2es voltam). Helyileg hol van, telepulest illetoen?
2020. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ja varj, felreertettem! Ket szobaba a netet a masik hazban? A kabelek vegere rj 45 dugo, a tetoterbe pedig a switchet fel. Persze a tapellatasa necces, vagy felvezetni a sajat kis tapegysegetol, vagy olyant venni, ami poe-n keresztul taplalhato, de az eleg ritka es dragabb, inkabb access pointban van olyan. Tenyleg, es ha wifi a masodik hazban, wifi jelismetlokkel?
2020. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, két szobába a netet a másik házban illetve a TV is. A wifi a másik probléma igen.. 22. kerületben lakom, esetleg tudtok valakit, aki megcsinálja és nem kell várni, hogy kijöjjenek?
2020. júl. 30. 14:35
 7/13 anonim válasza:
Erósen vidéki vagyok, 200 km...
2020. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A TV-khez nem kell külön médiabox, ha kérsz Media Card-ot.

A Connect Box a nethez és telefonhoz van.

Szerelés az antennaszerelők szakmája, tehát akik a műholdas szereléseket intézik, szoktak ilyet is vállalni.

Vagy TV-szerelő is, amelyik vállal ilyet.

2020. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. Esetleg az működőkepés, hogy a tetőtérbe bejövő kábelt elosztom, és azt húzom le a szobába, amit beledugok egy koaxos routerbe. Így 2 roter lenne.
2020. júl. 30. 18:37
 10/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A ConnectBox tud csak bejelentkezni, mint szolgáltatási végpont, avagy az előfizetőt jelképező eszköz.

A ConnectBox és a MediaBox visszirányba is kommunikál a szolgáltató felé, noha utóbbinál ez nem létfontosságú. Hiányában csak az interaktív szolgáltatások szenvednek csorbát.

Kártyás TV (bármilyen TV) visszafelé értelemszerűen nem képes "dumálni", viszont ezek felé szokás beiktatni visszirányú szűrőt, ami sáv alján lévő kommunikációs csatornát nem engedi a TV irányába.

Ennek fő oka, hogy ráterheléssel ne rontsa a visszirány jelszintjét.

Másik elvi oka, hogy a TV-tuner részére ne okozzon esetleges zavart / interferenciát, de szerintem ez nem lenne olyan vészes. A tuner leszűri azt a frekvenciát "magától" is.

2020. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!