Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a probléma hogyan javítható?

Ez a probléma hogyan javítható?

Figyelt kérdés
Elektronika 6.15i óra beállításakor az óra két számjegye közül csak az egyiket (az elsőt) váltja, és ugyanígy működnek a perc számjegyei is.

2020. aug. 4. 12:08
 1/10 A kérdező kommentje:
A nullázó gombja csak addig nullázza, míg nyomva tartom. Amint elengedem, visszaállnak a gomb lenyomása előtti számok. Még olyan baja is van, hogy kiír pl ilyet is: 80:60
2020. aug. 4. 12:34
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ne viccelj, az órákon (nem stopper) szokott lenni nullázógomb? Minek?

Valószínűleg az ébresztési időt látod, amit külön lehet állítani.

Véletlenül nem úgy működött eredetileg, hogy a másik számjegyhez le kellett nyomni még egy gombot?

2020. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, van rajta egy gomb, melynek lenyomásától mind a 4 számjegy 0 lesz. Nyomkodtam egyszerre 2-2 gombot is, ez sem oldotta meg a fenti problémákat.
2020. aug. 4. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha minden számjegy 0 lesz, annak más a funkciója (szerintem), nem az óra beállítása.

Ezek általában úgy szoktak működni, hogy 1 gombot nyomva kell tartani, és közben más gombokkal állítani az órát/percet, amit magától eltárol. Próbálgasd, így látatlanba nehéz megmondani.

2020. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha van olyan gomb, ami nem csinál semmit, lehet oxidálódott is, ezért nem érintkezik.

Meg a hátán is látok valami kapcsolókat (a képeken), az is lehet kontakthibás.

Mintha láttam volna ilyet közelről is, de nyilván nem tudok mindent megjegyezni.

2020. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 A két hátsó gomb működik. Egyik a fényerőt szabályozza, másik az ébresztőt kapcsolja ki-be.

Az elöl lévő gombok nem mindig reagálnak. Lehetséges, hogy csak kosz van belül a gomboknál (kívülről tiszta), mivel már régi? Ebben az esetben elég lenne kitisztítanom a gombok érintkezőit?

2020. aug. 4. 14:19
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mindenképpen célszerű megnézni, kontakt spray stb.

Az Alkonek vízmentes denaturált szesz például hihetetlen jól működik, potméterek és kapcsolók javítására (injekciós tűvel).

Vagy olajos benzin.

Gyengébb, vizes alkoholt viszont nem szabad betenni (70 %-os vagy ilyesmi pálinkás.

2020. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" 80:60 "


Nekem kell egy ilyen óra,már csak a vendégek végett.

2020. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Levettem az előlapját, és lefényképeztem így: [link]


Melyik résszel lehet gond?

2020. aug. 4. 19:47
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez az óra tudott már működni (rendesen számolni) is, de csak így:


Egyszer bedugtam, 00:00-t mutatott. Nem nyomtam meg egyik gombját sem, hanem hagytam, hogy magától váltson. 00:01-re váltott, és ezután még hagytam, hogy számoljon el 23:59-ig. El is számolt, és mikor ismét a négy 0-hoz ért, akkor a gombjaival be tudtam állítani. Innen is tudott normálisan számolni. Viszont most áramtalanítva volt, és megint nem tudom beállítani. Ha bekapcsolom, akkor ilyesmi számokat mutat: 84:88. Gombokra nem reagál, vagy ha igen, akkor sem jól számol.


Tehát: mi lehet a baja?

2020. szept. 1. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!