Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy fázisceruzával...

Az igaz, hogy fázisceruzával nem ajánlott csavart húzni?

Figyelt kérdés
Pontosabban az igaz-e, hogy ha a ceruzával már húztunk csavar(oka)t, akkor nem ajánlott fáziskeresésre használni, mert így rázhat?

2020. aug. 8. 15:50
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Hamis
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Komplett hülyeség. Ha nem akarnák, hogy csavart húzzál vele, akkor nem lenne csavarhúzó vége, hanem hegyes, érintőpontos lenne. És ha egyszer csavaroztál vele, akkor mi változott meg, hogy rázhat? Átvezetővé válik benne a szigetelés? Azt még megértem, hogy a közösségi médiában minden hülyeség terjed és mindenki elhisz mindent, de hogy valaki a villanyszerelői ismereteit is onnan szerezze és higyje el, az már túlzás.
2020. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam ezt (nem közösségi oldalon). Bennem is pont az a kérdés merült föl, hogy akkor miért van csavarhúzásra is alkalmas vége.


Egyébként még a kérdés kiírása előtt csavaroztam fázisceruzával, mert kényelmesebb is volt, meg jobban is vitte a csavarokat, mint az "igazi" csavarhúzók. Majd bedugtam konnektorok fázisaiba, de nem rázott. Viszont mégis kiírtam ezt a kérdést, hogy tényleg nem ajánlott ezt így csinálni, vagy csak szerencsém volt, vagy még nem romlott el, mert nem csavaroztam még vele olyan sokat.

2020. aug. 8. 16:27
 3/5 Szirty ***** válasza:
100%

Rázni nem fog ettől hacsak nem sérül meg durván.


De valóban nem ajánlott csavart húzni vele, nem arra való. Ennek oka viszont az hogy nem elég szilárd ehhez.

Általában megreped vagy a csavarhúzó szára megfordul a műanyag házban.

2020. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Így terjednek a városi legendák. Valahol, valaki mondta, hogy nem ajánlott vele csavart húzni.

A hír igaz, csak nem azért.

Hanem azért, mert gyengék általában. Legfeljebb érzéssel, óvatosan.

2020. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Osztom az előző véleményeket, nekem is van több, de eszembe se jutott, hogy valamelyiket csavarhúzásra használjam, arra ott vannak a csavarhúzók.
2020. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!