Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyon érdekel az elektronika...

Nagyon érdekel az elektronika és a szerelés. Honnan tudnék ezekről tanulni, illetve hogy gyakorolhatnék?

Figyelt kérdés

Kicsit nehéz megfogalmazni, de a lényeg, hogy tökre érdekel ez a szerelés és elektronika téma. Pl. a számítógépszerelés, meg ilyenek. De gyakorlatom még nincsen. Nem szeretnék szerelő vagy ilyesmi lenni, csak így hobbiból összeszerelni akármit, mondjuk azt a könyvespolcot is imádtam összeszerelni, amit még nyár elején rendeltünk. Az elektronikából meg úgy kb. minden, akár a villanyszerelés is. (Talán azért, mert a papám is villanyszerelő volt.)

Ismertek valamilyen oldalt, ahol többet megtudhatok az elektronikáról, illetve mindenféle elektronikai eszköz működéséről, szereléséről, stb.?

Illetve van tippetek, hogy hogyan gyakoroljak? Mert nem szeretnék drága dolgokat csak azért rendelni, hogy összeszereljem. De itthon csak maximum elemeket tudok kicserélni, mert nincs más.


2020. aug. 9. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha ilyen intenzíven érdeklődsz az elektronika iránt,

akkor érdemes tanfolyamon, iskolában képezned magad.

Ki tudja, hogy mt hoz a sors, s talán átmenetileg, vagy végleg ebből fogsz megélni.

Amihez az embernek erős érdeklődése, affinitása van, azt

érdemes megtanulni és magas szintre fejleszteni.

Bármilyen szakma legyen is az.

2020. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Számítógép szerelés nem igazán szükséges elektronikai tudás, csak alkatrész ismeret, illetve gyakorlat.

Nekem úgy kezdődött, h az otthoni gépet szét szereltem, mert takarítani kellett. Utána a következő gépemet már saját magam állítottam össze. (Használati utasításokba részletesen van leírva, h mit hova érdemes kötni) Laptop szétszerelése se bonyolult, de kevés cserélhető alkatrész van, az integrált alaplapoknak köszönhetően.


Elektromos eszközök nagyrésze is olyan, h nehezen vagy sehogy se javítható - új tv, fényképezőgép stb esetében, már szétszerelni se lehet.


Hobbi esetén ilyen kirakodó vásárokból, marketplacen vagy jofogason sok "szemetet" lehet szerezni olcsón.

2020. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Kezd mondjuk egy ilyesmi könyvvel: [link] Alapszintű elméleti tudást össze lehet belőle szedni, ami után már a gyakorlati dolgoknak is meg lesz az alapja, így elmozdulhatsz olyan irányba. Vagy tovább is tanulhatsz, mert ez még a jéghegynek csak a csúcsa. Nekem ami a legjobban tetszik elektronika témaköréből, a RF áramkörök tervezése és a mikrovezérlős dolgok (hardveres tervezés + programozás).
2020. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

"Nem szeretnék szerelő vagy ilyesmi lenni..." — ezt nem értem. Szabad tudni, hogy hány éves vagy, és ha "szerelő" nem, akkor mi szeretnél lenni most?

Nagyon sok fiatal tragédiája, hogy mire kijárja az iskoláit, addigra semmi sem érdekli, semmit sem szeret igazán. Neked most, úgy tűnik, van egy, és már előre ki akarod zárni. Miért? A konkrét "villanyszerelőségen" kívül elég sok technikai jellegű szakma van, ahol nagy előny az ilyen jellegű készség!

2020. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Korod? Milyen eddigi ismereteid vannak ebben a témában? (Polcszerelés nem számit!!)
2020. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11:56: A "polcszerelés nem számít"-tal vitatkoznék: Nekem volt olyan rendszergazda munkatársam (leány!), aki tulajdonképpen mindent meg tudott csinálni, csak minden egyes csavar előtt megkérdezte, hogy: "ezt most merre kell forgatni?" Van, akinek valahogy nem állnak a kezére a szerszámok, és van, aki meg valahogy hamar ráérez a dolgok nyitjára, és onnantól azt a részt már tudja.

Ha a kérdezőnek esetleg nem is volt sok konkrét tapasztalata eddig, attól még ne vegyük el a kedvét a tanulástól! (11:22 voltam)

2020. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A hozzá tartozó életfilozófiát pedig innen tanulhatod meg:

[link]

2020. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#4 Most megyek középiskolába, és olyan irányban tanulok tovább, ami jobban érdekel a szerelésnél. Pénzügyi-számviteli ügyintéző szakra megyek.

Igazából engem nagyon sok dolog érdekel, de mindig más a domináns. Jelenleg a szerelés érdekel, de lehet, hogy 1 hónap múlva már csak minimálisan fog érdekelni. De egyébként érdekel még a nyelvtanulás, a matematika, informatika, anatómia, gazdaság és a zene is.

És nem mellesleg lány vagyok, ezért sem szeretnék továbbtanulni szerelőként, mert nagy valószínűséggel nem lenne lány osztálytársam.

És, hogy mi szeretnék lenni most? Igazából amióta felvettek ebbe a szakgimibe, azóta az az elképzelésem, hogy egy bankban fogok dolgozni egy irodában, mondjuk könyvelőként, vagy pénzügyi tanácsadóként, vagy ilyesmi.

2020. aug. 10. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké, hát ha már megvan az "utad", akkor nem szóltam. Bámulatos ez a sokoldalú érdeklődés, szerintem nem lesz gondod az életben.

Az én lányom tavaly kezdte a középsulit, informatikusnak tanul ő is, de programozó (szoftverfejlesztő) tagozaton; az nem annyira szerelgetős, ugye. Náluk minden osztályban van két-három lány, ők remek barátnők is lettek az osztálytársaival. A szerelgetés meg az informatika egyébként nem fog ártani akkor sem, ha pénzügyesként dolgozol majd. Legalább "nem halsz meg", ha kiír valami hibajelzést a Windows, vagy egyszercsak abbahagyja a nyomtatást a nyomtató.

Sok sikert!

2020. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 10. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!