Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyenáramú áramkör esetén az...

Egyenáramú áramkör esetén az elem/akku/tápegység negatív pólusától a pozitív felé vándorolnak az elektronok, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Mi ebben a logika?
2020. aug. 20. 18:25
1 2
 1/13 lali24 ***** válasza:
82%

az elektron töltése negatív.

a többit már találd ki...

2020. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem tudodja és/vagy nem akarja, esetleg nem képes megválaszolni a kérdést, akkor igazán nem szükséges ám írnia.


Lali24, szerintem a "válaszod" határozottan nem volt hasznos, és remélem ebben egyet is értünk.

2020. aug. 20. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Te reménytelenül ostoba vagy.


Megmutattam a 10 éves lányomnak a kérdést, akinek persze fogalma sem volt a helyes válaszról. Elolvasta lali24 válaszát, és azonnal megmondta a helyes választ a kérdésedre!


Nagyon gáz vagy! XD

2020. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Ismét #3:


Segítek: ha az elektron töltése negatív, akkor a negatív töltésű elektronok vajon a negatív, vagy a pozitív pólusból indulnak?

2020. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
1-es maximálisan jól válaszolt a "ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni" szellemében. De vannak akik annyira minősíthetetlenül buták, és ezzel arányosan magas az egójuk, hogy taníthatatlanok.
2020. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#1 és #4 válaszából már igazán rájöhetnél a megoldásra.

De én is segítek: a negatív töltésű elektronokat, az elem pozitív pólusa vonzza, vagy taszítja?

Ennek nézz utána és megvan a megoldás.

2020. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval mindenki (beleértve a 10 éves kislányt is) arra szavaz, hogy a negatív pólustól a pozitív felé mennek az elektronok?
2020. aug. 21. 06:50
 8/13 anonim ***** válasza:
nem, de már nagyon közel jársz a megoldáshoz
2020. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor elmondhatjuk, hogy egyikőtök sem tudja, és nekem kellett kigugliznom.


"Egyenáramnál a két pólus között kialakuló áram mindig egy irányba folyik. A technikai áramirány megegyezés alapján a magasabb potenciálú (pozitív) pontból halad az alacsonyabb potenciálú pont felé. Ez a konvenció még abból az időből származik, amikor nem tudták, hogy az áram a fémes vezetőben a negatív töltésű elektronok áramlását jelenti."


Tehát a pozitív pólustól a negatív felé áramlanak ez elektronok, aminek a logákához, vagy az elektron töltéséhez, sem ahhoz, hogy valaki 10 éves-e, az ég adta világon semmi köze nincsen, mert ez egy konvenció. (Sőt, határozottan logikátlan, mert a negatív pólus simán jelenthetné azt, hogy az áramforrás oda "küldi" a negatív töltésű elektronokat.) Az anód és katód kifejezések jobban leírják a dolgot, míg a pozitív és negatív jelölés csak egy buta történelmi hagyomány miatt maradt meg.


Kösz a nagy semmit, srácok! Az igaz, hogy guglizhattam volna, de azért nem gondoltam, hogy itt ennyi értelmes lény irogat...

2020. aug. 21. 09:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondtam hogy nem csak hülye vagy, hanem még hisztis is.

Megkaptad a választ, csak nem akarod érteni.


De akkor tessék, csak most, csak neked:

A technikai áramirány a számításokban, méretezésnél használt rajzokon, helyettesítő képeken (egy áramköri elem paramétereinek lemodellezése ideális elemekkel) az áram irányát jelző nyíl a pozitív felől a negatív felé mutat.


A valóságban viszont az elektronok áramlási iránya ezzel ellentétes. A negatív felől a pozitív felé. (Elég ha csak megnézed egy akkumulátor vagy egy galvánelem kémiai egyenletét, és látni fogod hogy a kémiai reakció során a negatív kapocsoponton elektronfelesleg, a pozitívon elektronhiány keletkezik.


...és most hátradőlök, és várom a soron következő terjengős hisztot, amiben kifejted, hogy miért hülye mindenki rajtad kívül.

2020. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!