Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik az a power bank, amit...

Melyik az a power bank, amit "szünetmentesként" tudnék használni egy USB-s fogyasztó előtt (pl. egy Raspberry PI és a tápegysége közé beiktatva)?

Figyelt kérdés

Nem a kis számítógép itt a lényeg, hanem az, hogy a kimenő oldalon az áramellátás folyamatos legyen, egy pillanatra se essen ki, amikor áramszünet kezdődik, vagy fejeződik be, és ne kelljen gombot se nyomni hozzá.


Szóval amit szeretnék, az tulajdonképpen annyi, hogy a rendes, 230V-on működő szünetmentes tápellátást áttenni az USB-s töltő másik, egyenáramú oldalára, és az USB-n biztosítani a folyamatos áramellátást.


Nekem két fajta power bankom is van, de egyik sem alkalmas erre. Az egyik lekapcsolja az áramot a kimenetén, ha elkezdem tölteni, és amíg töltődik, addig nem tud áramot adni a kimenetére kötött dolognak. A másik enged át magán áramot töltés közben is, de amikor elmegy a töltő áram, akkor közel 1 másodpercre lekapcsolja a kimenetén levő áramot, és csak utána kapcsolja vissza az akkumulátorról, ami pont nem jó, mert ilyenkor újra fog indulni a kis számítógépem, és pont ez az, amit el akarok kerülni a szünetmentessel.


Esetleg valaki tudna nekem egy olyan gyártót és típust mondani, amelyik power bank alkalmas rá, hogy a kimenetén folyamatosan működjön valami, attól függetlenül, hogy a bemenetén fel-le kapcsolgatjuk a töltő áramot (szimulálva a hálózati áramszünetet és az áramszünet végét)?



2020. jún. 10. 12:14
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Vannak ilyen DIY-modulok, pl. egy TP4056 tölti az akkut, az akku feszültségét pedig felnyomja egy step up modul 5 V-ra.

Vagy a kettő lehet egyben is.

2020. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Például:

[link]

[link]

Utóbbi kimenőfeszültsége trimmerrel állítható (vagyis kell hozzá egy multiméter), előbbi fix 5V.

2020. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy power bankba 2 akucella van

és tartozik hozzá egy boost illetve buck konverter

amikor feltöltöd bekapcsol a boost converter hogy elérje a küszöbfeszültséget a töltéshez ha rádugod a telefont akkor a buck konverter működik

vagyis a boost 5V->7,4

a buck 7,4->5

Nekem az a tapasztalatom a powerbankokról hogy mindegyik gagyi és hamar tönkremegy illetve a boost buck konverter egyszerre nem működik


Ezért kitaláltam a következő megoldást vettem egy 12V aksit aminek két csatlakozója van az egyikröl tölt a másikról áramot ad le illetve átvezet

ehhez még vettem egy buck konvertert ami a telefont tápolja


[link]


[link]

2020. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"vettem egy 12V aksit aminek két csatlakozója van az egyikröl tölt a másikról áramot ad le"


Én még ilyen akksit nem láttam! Az általam ismerteknek egy csatlakozása van (ez 2 db bumzlit jelent, egy pozitív, egy negatív pólus), és ezen lehet tölteni, meg meríteni is. A tiédnek 4 bumzlija van, kettőn tölteni lehet, másik kettőn meríteni?


.


Egyébként én is arra jutottam, hogy a power bankokkal ezt nem lehet megcsinálni, mind gagyi szar. Pár 18650-es cella van bennük, meg a lehető legkevesebb elektronika, ami "szünetmentes" funkcióra már pont nem elég. Bizonyára költséghatékonysági okok miatt csinálták így.

2020. júl. 9. 10:33
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4.

Ezek általában kapcsolóval ellátott akkuk, mint látszik is a képen. A kimenő csatlakozó kapcsolható, a bemenőre töltünk, ettől eltekintve ugyanaz.

Standard 12,6 V végfeszültségű Li-ion töltést igényel, védőpanel is van benne, ha jól rémlik, ami a soros kötés miatt lényeges (aszimmetria kivédése).

Aliexpressen mutatták a belsejét is, vásárlói fotókon.

2020. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatoltam képet is nekem az a tapasztalatom vele hogy a töltéshez is ugymond be kell kapcsolni az aksit tehát a két csatlakozó átvezetés olyan mintha lenne egy kocsi aksid amit töltesz a töltőről s közben bikázol vele egy másik autót csak azért van két csatlakozó hogy mindkét művelet külön külön vagy egyszerre elvégezhető legyen

Ami azt jelenti hogy ezek ugymond párhuzamosan láncba köthető aksik

2020. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!