Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kollégiumba érdemes olcsó...

Kollégiumba érdemes olcsó wifi routert venni?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen? Létezik kolis pénztárcának való?

2020. szept. 1. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Van ott VEZETÉKES internete a kolinak? Mert kell lennie egy vezetékesnek amire megy a router, a router egyszeri költség, csak kérdés hol az internet, hiába van neted ha a routert nem tudod tákötni.
2020. szept. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Legegyszerubb ha vasarolsz egy pendriveos netet amit a laptopba dugva hasznalsz.

Van modemje olcson a vodafonnak ami wifis az is jo.

2020. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igen, de ez csak laptopnál jó. Nekem pl mikor ott a telefon, tabelt meg a laptop nem lennék kisegítve egy usb-vel. Persze laptopról meg lehet osztani, de azért meg nem járattatnám folyamatosan.



Nekem mindíg volt saját router a szobában. Sajnos az olcsó az relatív fogalom. Tudjon azért egy sebességet, ne akadozzon a net ha több készülék van rajta, meg legyen jó a lefedettsége. Kicsit ha több pénzt adsz ki rá az nem baj. Ha vigyázol rá, nem töröd el vagy valami akkor sok évig megy, esetleg ha lesz házad már oda is jó lesz kezdésnek.

Van ahol van fali ajzat, csak nincs benne net. Mi is sokat járkáltunk mire "felkapcsolták" azt a portot hogy tudjuk használni.

Koli és koli között is rengeteg a különbség.

2020. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Így lemaradni, kérdező! Ott a telefonon a MobilHotspot. Beírod a nevét, jelszavát és hello.
2020. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1

Nem tudom jártál-e már koliban.

Egyrész a " hol az internet " dologgal gondolom a modemre gondoltál. De nem úgy szokott lenni hogy arról az 1 modemről van minden kábelezve. Van több kapcsoló szekrény is, ahonnan szét van osztva a hálózat. A szobákba onnan fut be a net, amire fali aljzaton keresztül tudsz kapcsolódni. Hasonlít a konnektorhoz, csak 2 utp (vagy egy) csatlakozó van rajta.

Szóval nem egészen úgy van mint sok háztartásban, hogy van egy fő modem és egy fő router. Ha hozzá kell tenni valamit akkor a boltban általában kapható 1.5méteres kábellel hozzá toldjuk és jó napot.

Ott ténylegesen ki van építve a hálózat.

2020. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
Legtöbb laptop tud osztani internetet (mobile hotspot settings), én azt használom.
2020. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!