Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miert nem talál wifi jelet a...

Miert nem talál wifi jelet a gépem?

Figyelt kérdés
Van egy gépem ami már több éves es nemrég kaptam.Jelenleg nincs wifim de nem is az a lényeg mert mobilnetem meg tudom osztani.Szoval amikor ramegyek a gepen az internetkapcsolatra akkor nem talál semmit.Se a mobilnetem,se a szomszédok wifijét.Egyik ismerősöm mondta h neki is ez volt a problémája és vett valami TP-LINK usb-t és úgy már megtalálta a wifiket.Lehet nekem is ezt kéne megvenni?És a mobilnetem is tudnám csatlakoztatni vagy csak wifit lehetne?

2020. szept. 13. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs elérhető wifi a közelben.

Rossz a géped wifi adaptere. (hardver)

Rossza a géped wifi adapterének az illesztőprogramja. (szoftver)

Vagy egyszerűen PEBKAC

2020. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:

Lehet szoftveres, azaz driver probléma, vagy hardveres, azaz a wifi kártya hibája. Az eszközkezelőben megnézed a wifi kártya állapotát, sajnos elő szokott fordulni régebbi gépeknél hogy a Windows10 felrak hozzá egy saját drivert, ami nem jó hozzá, de az eszközkezelőben úgy jelenik meg minden rendben van. Meg kell próbálni gyártói driverrel.

Aztán meg lehet nézni hogy az antennakivezetés csatlakozója nem ugrott-e le a wifi kártyáról, laptopoknál előfordulhat.

2020. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Na várj...

Van wifiantennád, wifikártyád, vagy bármi hasonlód?

Ha nincs, akkor sincs nagy gáz, usb-vel össze tudod kötni a gépedet a telefonoddal és azon keresztül is lesz neted.

2020. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is pont ilyen problémám volt, nagyon egyszerű a magyarázat rá : sok alaplapban nincsen vezetéknélküli internet támogatás, mint pl bluetooth sincs. Ez az alaplapon múlik. A megoldás is nagyon egyszerű : veszel egy usb wifi adaptert, a géped usb csatlakozójába rakod, és a mobilnetes megoldás működni fog.

Dobok egy linket egy ilyen usb adapterről, arról, amit én is használok, ezért tudom ajánlani.


[link]

2020. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!