Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az elektroncsövek úgy is...

Az elektroncsövek úgy is tönkremennek ha nem használják őket?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy az elektroncső akkor is tönkremegy ha az nincs használva?

2020. szept. 14. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Ha defektes lesz és levegőt kap, akkor megmurdel.
2020. szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Pontosabban a használat során fog akkor is tönkremenni, de villámsebesen.
2020. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem tapasztaltam, de nem kizárt, de még nem hallottam erről. Most mértem 40 éves elektroncsöveket (gyári dobozból most lett kivéve) és semmi bajuk, de csak 10 db.-ot teszteltem.
2020. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
46%

Ha egy használt csövet tesznek félre, ami a hődilatáció miatt már elkezdett fáradni és a lábak mellett szivárognak a molekulák, annál jobban elképzelhető, mint egy teljesen új csőnél.

Hacsak nem valami gyártási hiba miatt.

2020. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nos. Ez egy "beugrató" kérdés volt. Arra voltam kíváncsi milyen a színvonal ezen a fórumon.

Ez egy egyszerű kérdés amit az elektronika világában kicsit jártas (tanult) ember rögtön tudja a választ. De itt nem.


Helyes válasz:


Az elektroncsövek fokozatosan elvesztik emittáló képességüket abban az esetben is ha nincsenek használatban.

2020. szept. 15. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a tapasztalatomat írtam le >40 éves csövekkel.
2020. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
És ehhez egy linket tudsz küldeni? Egy megbízható forrást?
2020. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Én még az a generáció vagyok aki tanult elektroncsöveket, építettem is nem kevés áramkört. De ezt soha nem hallottam komoly helyekről. És amit az előző írt, nekem is van 40+ éves csövem, és teljesen megfelelően működik. Nyilván nem várok el tőle akkora élettartamot mint egy vadi újtól, de az állásba nem megy tönkre. Bár a tönkremenetelnek is vannak fokozatai. Pl. a "tönkremenetel" és a "cxsökkent emittáló képesség" aztól még működőképes maradhat. Esetleg egy picit más lesz a karakterisztikája, de ezt sem tapasztaltam. Több csöves erősítőt építettem mostanság 40+ éves csövekkel és nem tapasztaltam érezhető romlást. Lehet, hogy speciális alkalmazások esetén ahol a végsőkig ki van hajtva a cső jelentkezik de én ilyet még nem láttam.
2020. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

„Az elektroncsövek fokozatosan elvesztik emittáló képességüket abban az esetben is ha nincsenek használatban.”

„Ez egy egyszerű kérdés amit az elektronika világában kicsit jártas (tanult) ember rögtön tudja a választ. De itt nem.”


A katód emittáló képessége üzem közben csökken, használat nélkül tárolva mitől csökkenne? Ha te az elektronikában olyan jártas vagy, akkor magyarázd el nekünk „az elektronika világában kicsit sem jártasoknak”, hogy miért és milyen mértékben csökken a katód emisszióképessége használaton kívül!


Nagy eszű, az elektronikában rendkívül jártas kérdező, akkor erre válaszolj:

Ha egy elektroncső használaton kívül fokozatosan elveszíti az emittáló képességét, akkor hogy lehetséges az, hogy egy rádióból kivett, a háborút is túlélő ACH1, AF3, ABC1, AL1, PV4200 elektroncsövek, melyeket az 1930-as években gyártottak, még most is kifogástalanul működnek?

2020. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es vagyok


„Az elektroncsövek fokozatosan elvesztik emittáló képességüket abban az esetben is ha nincsenek használatban.”


A kérdező szerint ez a helyes válasz, kíváncsian várjuk ennek az állításnak az indoklását és magyarázatát.

2020. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!